Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lipca 202414:09

Wodzisław Śląski jedną z najaktywniejszych gmin w Polsce

Wodzisław Śląski jedną z najaktywniejszych gmin w Polsce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Opublikowano nowy ranking najaktywniejszych gmin w programie „Czyste Powietrze”. Miasto Wodzisław Śląski zajęło 145. miejsce na 2162 gminy z całej Polski pod względem aktywności, mierzonej wskaźnikiem liczby złożonych wniosków na budynki jednorodzinne. Tym samym wyprzedziło m.in. Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Rudę Śląską i Kalisz.

Ranking obejmuje okres od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. Liczba wniosków o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i/lub termomodernizację budynku jest odniesiona do liczby domów jednorodzinnych w gminie, zgodnie z danymi GUS. W zestawieniu uwzględniono 2162 gminy, które przystąpiły do programu „Czyste Powietrze” na podstawie porozumienia.

Wodzisław Śląski na wysokim miejscu

Wśród 2162 gmin z całej Polski, Wodzisław Śląski zajął 145. miejsce pod względem aktywności. W województwie śląskim uplasował się na 22. miejscu spośród 145 gmin.

Pod względem liczby złożonych wniosków, bez przeliczania na liczbę budynków, Wodzisław Śląski również wypada bardzo dobrze. Mieszkańcy złożyli 602 wnioski, co dało miastu 26. miejsce w kraju i 7. w województwie śląskim.

Autor: opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.