Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lipca 202411:08

Ahoj, pojd'me se poznat. Cześć, poznajmy się! Polsko czeski-projekt GCK Gorzyce

Ahoj, pojd'me se poznat. Cześć, poznajmy się! Polsko czeski-projekt GCK Gorzyce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce:

Bieg, wycieczka i ciekawe warsztaty - to kolejne przedsięwzięcia w ramach polsko-czeskiego projektu, który obecnie trwa w Gminnym Centrum Kultury w Gorzycach.

Cel programu

- Celem naszego projektu jest współpraca instytucji i mieszkańców po obu stronach granicy na rzecz lokalnego środowiska poprzez przekazywanie wzajemne kultury, tradycji i obyczajów, a także poznanie walorów pogranicza, łącznie z integracją polsko-czeskiego pogranicza, oraz zbudowanie trwałych relacji transgranicznych - informuje GCK w Gorzycach.

Rezultat programu

- Rezultatem będą zawiązane nowe przyjaźnie, integracja grupy. Zostanie zwiększony poziom wzajemnego poznania i zrozumienia. Wartością dodaną będzie oswojenie się z językami oraz nabycie umiejętności organizacyjnych. Una nam sie nawiązać nowe kontakty po stronie czeskiej, powiększymy odbiorców naszych wydarzeń w przyszłości. Dzięki temu możemy uatrakcyjnić naszą ofertę o wspólnie realizowane wydarzenia - dodają w gorzyckiej jednostce kultury.

Informacje dotyczące bieżących wydarzeń organizowanych w ramach projektu znajdziesz na plakatach w galerii.

Program pt. "Ahoj-pojd'me se poznat / Cześć-poznajmy się" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Czechy - Polska w okresie 2021-2027 z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Silesia.

Autor: opr. red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.