Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lipca 202415:31

Trwają prace na ul. Powstańców Śląskich w Syryni

Trwają prace na ul. Powstańców Śląskich w Syryni - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Lubomia:

Dziś do wieczora nie będzie możliwy przejazd ul. Powstańców Śląskich w Syryni, ponieważ trwają tam intensywne prace związane z układaniem nawierzchni asfaltowej. Prace te są częścią większego projektu, mającego na celu poprawę infrastruktury drogowej w tej okolicy.

Zakres prac

Całe zadanie obejmuje kompleksową wymianę nawierzchni chodnika i jezdni na odcinku o długości 835 metrów. Prace zaczynają się od rejonu skrzyżowania z ul. Bukowską (DW 936) i ciągną się aż do rejonu Szkoły Podstawowej im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni, obejmując posesję nr 26.

Wykonawca i koszty inwestycji

Wykonawcą robót jest firma Bauvip Sp. z o.o. z Marklowic, która została wybrana do realizacji tego zadania ze względu na swoje doświadczenie i kompetencje. Wartość całej inwestycji wynosi 1 530 000 zł. Niemal 843 000 zł z tej kwoty stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD), co znacząco odciąża budżet lokalny. Resztę kosztów pokrywają po połowie gmina Lubomia oraz Powiat Wodzisławski.

Korzyści z inwestycji

Modernizacja ul. Powstańców Śląskich przyniesie szereg korzyści dla mieszkańców i użytkowników drogi. Nowa nawierzchnia zwiększy komfort i bezpieczeństwo jazdy, zredukuje hałas oraz poprawi estetykę okolicy. Dodatkowo, wymiana chodnika przyczyni się do poprawy warunków dla pieszych, zapewniając im bezpieczniejsze i wygodniejsze poruszanie się.

Utrudnienia

Podczas trwania prac, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami. Zaleca się korzystanie z alternatywnych tras oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i komunikaty drogowe. Mieszkańcy proszeni są o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ te działania są niezbędne do zakończenia inwestycji w terminie.

Wzrośnie komfort i bezpieczeństwo

Prace na ul. Powstańców Śląskich w Syryni są ważnym krokiem w kierunku modernizacji lokalnej infrastruktury drogowej. Dzięki tej inwestycji poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo podróżowania, ale również jakość życia mieszkańców. Mimo chwilowych utrudnień, korzyści płynące z zakończenia tych prac będą odczuwalne przez wiele lat.

Autor: opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.