Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 lipca 202414:04

Kobieta zgłosiła kradzież karty płatniczej. Winnym okazał się jej syn

Kobieta zgłosiła kradzież karty płatniczej. Winnym okazał się jej syn - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży karty płatniczej, okazał się nim 18-letni syn właścicielki karty. Młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży oraz 18 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.

Do Komisariatu Policji w Radlinie zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o kradzieży karty bankomatowej. Policjanci natychmiast rozpoczęli dochodzenie. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i analizie zapisów monitoringu udało się szybko ustalić, że sprawcą jest 18-letni syn zgłaszającej. Młody mężczyzna, wykorzystując skradzioną kartę, dokonywał wielu niewielkich transakcji w różnych sklepach na terenie Radlina, wydając niemal 1,5 tysiąca złotych.

Śledczy nie mieli wątpliwości co do winy 18-latka. W związku z powyższym, usłyszał on zarzut kradzieży oraz 18 zarzutów kradzieży z włamaniem, co oznacza, że każda z transakcji została zakwalifikowana jako osobne przestępstwo. To szczególnie poważne zarzuty, które mogą skutkować surową karą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kradzież i kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Akt oskarżenia przeciwko młodemu mężczyźnie został już skierowany do sądu. Teraz to sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Policja przypomina o konieczności zabezpieczania swoich kart płatniczych oraz innych danych finansowych. Warto pamiętać, że nawet bliskie osoby mogą wykorzystać naszą nieuwagę. W przypadku zaginięcia karty, należy natychmiast skontaktować się z bankiem, aby zablokować możliwość dokonywania transakcji.

Autor: opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski, fot. pixabay.com/jarmoluk, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.