Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 lipca 202414:21

Konkurs architektoniczny Laur dostępności

Konkurs architektoniczny Laur dostępności - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ogłaszają II edycję Konkursu Laur Dostępności 2024. W konkursie nagrodzone zostaną budynki, które dzięki wprowadzonym modernizacjom stały się bardziej dostępne dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami.

Cel Konkursu

Konkurs Laur Dostępności ma na celu promowanie i nagradzanie inicjatyw, które przyczyniają się do poprawy dostępności przestrzeni publicznej i mieszkalnej. Wyróżnione zostaną te obiekty, które dzięki wsparciu finansowemu z programu Fundusz Dostępności - Dostępność Plus, przeprowadziły znaczące modernizacje od października 2019 roku, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wieku i poziomu sprawności.

Uczestnicy Konkursu

Konkurs skierowany jest do szerokiego grona podmiotów, w tym:

• Sektora publicznego
• Instytucji kultury
• Spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
• Towarzystw Budownictwa Społecznego
• Wszystkich organizacji i instytucji, które skorzystały z finansowania w ramach programu Fundusz Dostępności - Dostępność Plus

Kategoria Konkursowa

Nagrody w Konkursie Laur Dostępności 2024 zostaną przyznane w dwóch głównych kategoriach:

1. Obiekt mieszkalny: Budynki mieszkalne, które zostały dostosowane w taki sposób, aby lepiej służyć potrzebom mieszkańców, w tym seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz rodzinom z małymi dziećmi.
2. Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych: Budynki użyteczności publicznej, takie jak urzędy, placówki kulturalne, ośrodki zdrowia, oraz inne miejsca, które dzięki modernizacjom stały się bardziej dostępne dla lokalnej społeczności.

Nagrody

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł, która ma stanowić wsparcie w dalszych działaniach na rzecz poprawy dostępności. Oprócz nagrody pieniężnej, laureaci będą mieli okazję do promocji swoich działań na forum publicznym, co może przyczynić się do wzrostu świadomości społecznej na temat znaczenia dostępności architektonicznej.

Konkurs Laur Dostępności 2024 to wyjątkowa okazja dla instytucji i organizacji, aby zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie poprawy dostępności architektonicznej. Dzięki temu konkursowi możliwe jest promowanie dobrych praktyk i inspirowanie innych do podejmowania działań na rzecz tworzenia bardziej dostępnej i inkluzywnej przestrzeni dla wszystkich obywateli.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie konkursu - TUTAJ

Autor: opr. red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.