Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 lipca 202414:56

Policja ostrzega przed fałszywymi e-mailami

Policja ostrzega przed fałszywymi e-mailami - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

- Informujemy, że trwa rozsyłanie fałszywych wiadomości e-mail, w których oszuści podszywają się pod kierownictwo Centralnego Biura Śledczego Policji. CBŚP nie jest ich autorem, nie odpowiadajmy na takie wiadomości - ostrzega policja.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że trwa rozsyłanie fałszywych wiadomości, w których oszuści podszywają się pod osoby ze ścisłego kierownictwa CBŚP.

W celu uwiarygodnienia swojej wiadomości oszuści załączają plik rozpoznawany jako dokument w formacie „pdf”, w którym podpisują się jako Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, inspektor Cezary Luba lub inspektor Mariusz Kudela aktualny Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Z treści przesyłanych wiadomości wynika, że osoba, która jest adresatem wiadomości, jest podejrzana o dokonanie przestępstw o charakterze pornograficznym i jest zobowiązana do udzielenia odpowiedzi lub dokonania pewnej opłaty.

Cała korespondencja w rzeczywistości jest próbą oszustwa i zastraszenia odbiorcy. Jej celem może być kradzież naszych danych czego konsekwencją, może być utrata naszych pieniędzy.

Opisywane maile ZAWIERAJĄ NIEPRAWDZIWE informacje! CBŚP, Polska Policja nie jest ich autorem.

PAMIĘTAJ!

Nawet jeżeli popełniłeś czyn karalny, to Policja w ramach prowadzonego postępowania wykonuje czynności procesowe szczegółowo opisane w Kodeksie Postępowania Karnego. O wszelkiego rodzaju wezwaniach, wszczęciu postępowania czy złożeniu wyjaśnień na piśmie nie informujemy poprzez pocztę elektroniczną.

Ponadto dołączone do maila pliki, mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie, dlatego zalecamy nie otwierać takich załączników!

Jeśli otrzymałeś podobną wiadomość na swoją skrzynkę pocztową warto to bezpośrednio zgłosić poprzez stronę https://www.cert.pl/

Poniżej przykładowe załączniki fałszywych wiadomości:

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności4 marca 202617:30

Eko-Okna mają nowego prezesa zarządu

Eko-Okna mają nowego prezesa zarządu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności3 marca 202613:13

Zdarzenie drogowe w Rydułtowach. Kierowca zasłabł i uderzył w latarnię

Zdarzenie drogowe w Rydułtowach. Kierowca zasłabł i uderzył w latarnię - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności3 marca 202616:33

Czasowe zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 932 w Marklowicach

Czasowe zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 932 w Marklowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 marca 202612:02

Nowe wzory wniosków budowlanych obowiązują od 4 marca

Nowe wzory wniosków budowlanych obowiązują od 4 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności4 marca 202612:22

Drugie spotkanie w ramach inicjatywy Stacja pogodowa do obserwacji zmian klimatycznych na terenie miasta Rydułtowy

Drugie spotkanie w ramach inicjatywy Stacja pogodowa do obserwacji zmian klimatycznych na terenie miasta Rydułtowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. pexels.com/Ulrick Trappschuh
Reklama
Aktualności4 marca 202616:19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy – kolejna edycja przed nami

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy – kolejna edycja przed nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.