Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 lipca 202421:17

17-latek z Lubomi zaatakował ratowników medycznych i policjantów. Jego brat i ojciec przyszli mu z odsieczą

17-latek z Lubomi zaatakował ratowników medycznych i policjantów. Jego brat i ojciec przyszli mu z odsieczą - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Lubomia:

Kara 3 lata więzienia grozi braciom i ich ojcu, którzy znieważyli i naruszyli nietykalność cielesną ratowników medycznych i policjantów. Interwencję zgłosili medycy, którzy zostali napadnięci przez jednego z braci. Cała trójka odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

17 lipca po południu gorzycka Policja została powiadomiona o napaści na ratowników medycznych. Do zdarzenia miało dojść w rejonie ulicy Korfantego w Lubomi. Policjanci na miejscu ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna zaatakował ratowników medycznych, groził im, usiłował jednego z medyków uderzyć łokciem w twarz. Mundurowi szybko namierzyli i zatrzymali agresora. Okazał się nim dobrze znany gorzyckim policjantom 17-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Policjanci wraz z zatrzymanym 17-latkiem pojechali do jego domu, po dowód osobisty. W domu był starszy brat i ojciec zatrzymanego. Mężczyźni byli pod wyraźnym wpływem alkoholu i nie mieli zamiaru oddać 17-latka "bez walki". Znieważyli przy tym zarówno policjantów, jak i medyków, naruszyli także ich nietykalność cielesną. Na miejsce został skierowany dodatkowy patrol, ostatecznie wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Ratownicy medyczni złożyli zawiadomienie o przestępstwie na ich szkodę.

Dwaj bracia, 17 i 19-latek oraz ich ojciec, 45-latek trafili do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Już wkrótce odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Grozi im kara 3 lat więzienia.

Autor: KPP Wodzisław Śl., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności23 listopada 202515:48

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności23 listopada 202513:28

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/OSP KSRG Łaziska
Reklama
Sport23 listopada 202513:50

KS Stein Academy podbiła Kraków

KS Stein Academy podbiła Kraków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red.
Kultura i Edukacja23 listopada 202522:16

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO]

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim mogą już korzystać z pracowni „Pracownia zielonych pomysłów u Kornela”, która 21 listopada, została uroczyście otwarta. Miejska placówka oświatowa otrzymała na ten cel maksymalną dotację w wysokości 48 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

red., fot. Agnieszka Maciejewska
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh)
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:35

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 listopada 202522:41

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:08

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.