Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 sierpnia 202412:05

Polsko-czeskie spotkanie w sprawie projektu

Polsko-czeskie spotkanie w sprawie projektu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica:

21 sierpnia w czeskim mieście Budišov nad Budišovkou odbyło się pierwsze spotkanie zespołu projektowego dla projektu planowanego do realizacji w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Silesia, Program współpracy transgranicznej Interreg Czechy-Polska 2021-2027.

W ramach projektu Gmina Mszana i miasto Budišov nad Budišovkou planują uzupełnienie oferty turystycznej w oparciu o Silesiankę - szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia, na którym obaj partnerzy mają swoje obiekty: dwupoziomowa platforma widokowa w Mszanie oraz wieża widokowa „Halaška” w Budišov nad Budišovkou.

Celem planowanego projektu jest lepsze transgraniczne wykorzystanie potencjału zrównoważonego ruchu turystycznego dla rozwoju gospodarczego czesko-polskiego obszaru pogranicza.

W trakcie spotkania omówiona została wstępna koncepcja oraz harmonogram współpracy w ramach planowanego projektu, a także plany na wspólne działania z zakresu edukacji, turystyki oraz współpracy instytucji i mieszkańców obu partnerów.

Kolejne spotkanie zaplanowano na jesień 2024 w Mszanie.

Autor: UG Mszana, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.