Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 sierpnia 202414:26

Mimo dożywotniego zakazu wsiadł za kierownicę po kielichu. Zatrzymał go policjant na wolnym

Mimo dożywotniego zakazu wsiadł za kierownicę po kielichu. Zatrzymał go policjant na wolnym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy:

To, że policjantem jest się cały czas, również podczas urlopu, tym razem udowodnił rydułtowski kryminalny. Jego zdecydowana reakcja doprowadziła do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy. Dodatkowo okazało się, że ujęty przez policjanta 41-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Tezę, że policjantem jest się cały czas, wielokrotnie potwierdzali policjanci wodzisławskiego garnizonu. Tym razem udowodnił to policjant Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Rydułtowach.

Policjant w czasie wolnym od służby w niedzielny poranek był w budynku stacji paliw przy ulicy Raciborskiej w Rydułtowach. W pewnym momencie do budynku wbiegł mężczyzna, który krzyknął, że na stację paliw wjechał kierowca volkswagena i zataczał się, kiedy wyszedł z samochodu. Policjant natychmiast podbiegł do wskazanego kierowcy. Kiedy wyczuł od niego silną woń alkoholu, natychmiast powiadomił policję.

Po chwili na miejsce przyjechali dzielnicowi, którzy przejęli ujętego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało u 41-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego ponad 2,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że ma on dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Do tego skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna wiózł swoją partnerkę życiową, 58-letnią mieszkankę powiatu rybnickiego. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za złamanie sądowego zakazu i kierowanie samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kierowcy - recydywiście grozi kara 5 lat więzienia.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka, policjant wyeliminował z ruchu drogowego niewątpliwie stanowiącego śmiertelne zagrożenie uczestnika. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport25 sierpnia 202510:14

Joga dla każdego. Bezpłatne zajęcia pokazowe w Syrence

Joga dla każdego. Bezpłatne zajęcia pokazowe w Syrence - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. freepik.com
Reklama
Aktualności25 sierpnia 202511:18

Skrbeńsko zaprasza na dożynki i jubileusz 250-lecia

Skrbeńsko zaprasza na dożynki i jubileusz 250-lecia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Paweł Gołecki / Official Profil
Reklama
Reklama
Sport24 sierpnia 202523:04

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Kultura i Edukacja24 sierpnia 202517:25

Buków pożegnał lato podczas festynu sołeckiego [FOTO]

Buków pożegnał lato podczas festynu sołeckiego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wiejski Dom Kultury w Bukowie Gmina Lubomia
Aktualności25 sierpnia 202511:30

Rydułtowy: Trwa nabór do II edycji kalendarza kobieta#liderka

Rydułtowy: Trwa nabór do II edycji kalendarza kobieta#liderka  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 sierpnia 202513:27

Uwaga kierowcy! 31 sierpnia utrudnienia na drogach powiatu

Uwaga kierowcy! 31 sierpnia utrudnienia na drogach powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.