Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 września 202421:02

Od 7 października rusza przebudowa skrzyżowania Górnicza-Pszowska

Od 7 października rusza przebudowa skrzyżowania Górnicza-Pszowska - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Firma Strabag Infrastruktura Południe, odpowiedzialna za realizację inwestycji na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, poinformowała o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu w związku z planowaną przebudową skrzyżowania ul. Pszowskiej i ul. Górniczej.

Od 7 października, od godziny 13:00, na tym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy po jednym pasie jezdni w kierunku Pszowa. Ruch ten będzie sterowany sygnalizacją świetlną, co ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom oraz minimalizację zakłóceń w ruchu drogowym w trakcie realizacji prac.

Przebudowa skrzyżowania jest częścią większej inwestycji, której celem jest poprawa infrastruktury drogowej w regionie oraz zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. Prace mają obejmować modernizację nawierzchni, a także usprawnienie układu komunikacyjnego, co w przyszłości ma przyczynić się do płynniejszego ruchu w tej okolicy. Inwestycja ta ma szczególne znaczenie, ponieważ skrzyżowanie ul. Pszowskiej i Górniczej to ważny węzeł komunikacyjny łączący kluczowe trasy w regionie, z którego codziennie korzystają zarówno mieszkańcy, jak i osoby dojeżdżające do pracy oraz transport ciężki.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 10 milionów złotych, z czego łącznie 2 miliony złotych zostały wyasygnowane z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisław Śląski. To istotny wkład lokalnych samorządów, które chcą zapewnić mieszkańcom nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę. Inwestycja ta wpisuje się w długoterminową strategię modernizacji dróg wojewódzkich i gminnych, która ma na celu poprawę komfortu podróży oraz dostosowanie infrastruktury do rosnących potrzeb komunikacyjnych regionu.

Prace budowlane na skrzyżowaniu mają potrwać do jesieni 2025 roku. Do tego czasu mieszkańcy oraz użytkownicy dróg muszą liczyć się z okresowymi utrudnieniami w ruchu, jednak efektem końcowym będzie znacznie poprawiona jakość dróg i układu komunikacyjnego w tym rejonie.

Autor: opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 listopada 202511:20

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności18 listopada 202515:26

Szkolenie z samoobrony dla pracowników gorzyckiego WOLO

Szkolenie z samoobrony dla pracowników gorzyckiego WOLO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 listopada 202511:49

Powiat walczy o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego z Krakowem

Powiat walczy o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego z Krakowem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja18 listopada 202516:27

Edukacyjny PRzełom. Media, wizerunek, komunikacja

Edukacyjny PRzełom. Media, wizerunek, komunikacja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.