Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 października 202411:19

Odszedł ks. Tadeusz Wciórka, proboszcz parafii Świętej Marii Magdaleny w Radlinie II

Odszedł ks. Tadeusz Wciórka, proboszcz parafii Świętej Marii Magdaleny w Radlinie II - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

1 października, odszedł do Pana proboszcz parafii Świętej Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim-Radlinie II, śp. ks. Tadeusz Wciórka. Miał 62 lata, w kapłaństwie przeżył 38 lat.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 1 października 2024 roku do Domu Ojca odszedł śp. ks. Tadeusz Wciórka, proboszcz parafii Świętej Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim-Radlinie II. Zmarły miał 62 lata, a swoje życie kapłańskie, pełne oddania i służby Bogu oraz bliźnim, przeżył przez 38 lat.

Ks. Tadeusz Wciórka był duchownym cenionym za swoje zaangażowanie w życie parafii oraz duszpasterską troskę o swoich wiernych. Jego ciepłe słowa, mądrość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka pozostawiły trwały ślad w sercach wielu osób. Jako proboszcz parafii Świętej Marii Magdaleny przez lata pełnił funkcję przewodnika duchowego dla wielu rodzin, niosąc nadzieję, pociechę i wsparcie w najtrudniejszych chwilach. Wierni wspominają go jako człowieka głębokiej wiary, oddanego modlitwie, a jednocześnie niezwykle ludzkiego i pełnego zrozumienia dla problemów swoich parafian.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza Wciórki odbędą się w sobotę, 5 października 2024 roku w kościele parafialnym Świętej Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim-Radlinie II. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 10:15 wspólną modlitwą różańcową, po której o godzinie 11:00 odprawiona zostanie Msza Święta pogrzebowa. Wierni, parafianie oraz wszyscy, którzy pragną pożegnać ks. Tadeusza, są zaproszeni do wspólnej modlitwy i udziału w ceremonii, aby oddać hołd jego życiu i posłudze.

Rodzinie, bliskim oraz wszystkim, którzy odczuwają stratę ks. Tadeusza, składamy najgłębsze wyrazy współczucia oraz wsparcie w tym trudnym czasie. Niech jego życie i służba pozostaną dla nas wszystkich przykładem oddania, miłości i wiary, a jego dusza spoczywa w pokoju wiecznym.

Autor: opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 marca 202612:35

Dom z dużą działką na sprzedaż w dzielnicy Wilchwy

Dom z dużą działką na sprzedaż w dzielnicy Wilchwy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Sport15 marca 202615:04

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Aktualności15 marca 202622:35

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja16 marca 202611:05

Nie przegap! Rejestracja na III edycję konferencji WNET trwa do końca marca

Nie przegap! Rejestracja na III edycję konferencji WNET trwa do końca marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Kultura i Edukacja16 marca 202615:08

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO]

Tradycja i smak Wielkanocy w Czyżowicach. Pokaz Stołów KGW przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W niedzielę, 15 marca 2026 roku w Ośrodku Kultury w Czyżowicach odbył się barwny i pełen tradycji Pokaz Stołów Wielkanocnych Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie zgromadziło aż 22 reprezentacje KGW z regionu, które zaprezentowały zarówno regionalne potrawy świąteczne, jak i rękodzieło oraz wielkanocne dekoracje. Patronat nad imprezą objął starosta powiatu wodzisławskiego, Leszek Bizoń.

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.