Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 października 202417:05

Jak wykorzystać potencjał zawodowy Silversów na rynku pracy? Debata w wodzisławskim PUP

Jak wykorzystać potencjał zawodowy Silversów na rynku pracy? Debata w wodzisławskim PUP - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. zorganizował debatę pt. „Jak wykorzystać potencjał zawodowy Silversów na rynku pracy?”.

Wydarzenie zgromadziło kluczowych przedstawicieli lokalnego rynku pracy – pracodawców z naszego powiatu, przedstawicieli urzędu pracy z dyrektor Anną Słotwińską-Plewką oraz starostę wodzisławskiego Leszka Bizonia. Moderatorem spotkania była Joanna Antonik, ekspertka ds. rekrutacji i rozwoju zawodowego oraz lokalna przedsiębiorczyni, która zadbała o ciekawą wymianę pomysłów i doświadczeń.

Silversi jako odpowiedź na braki kadrowe

Debata była odpowiedzią na rosnącą potrzebę zaangażowania doświadczonych pracowników – tzw. Silversów, czyli osób w wieku 50+, na rynku pracy, w obliczu braków kadrowych i zmieniającej się demografii. Celem spotkania było wypracowanie konkretnych działań i strategii, które mogłyby pomóc w pełniejszym wykorzystaniu potencjału zawodowego osób doświadczonych. Anna Słotwińska-Plewka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, podkreśliła znaczenie wsparcia doświadczonych pracowników, wskazując na konieczność dostosowania ofert pracy do potrzeb Silversów i jednocześnie ułatwienia ich powrotu lub kontynuacji pracy w warunkach sprzyjających ich doświadczeniu i umiejętnościom. Podczas debaty starosta powiedział, że aby zachęcić pracodawców do zatrudniania Silversów, warto jeszcze bardziej wzmocnić ofertę edukacyjno-szkoleniową, która dostosuje ich kompetencje do aktualnych potrzeb rynku.

Wspólne poszukiwanie rozwiązań

Debata stała się przestrzenią do wspólnego poszukiwania sposobów na aktywizację seniorów na rynku pracy oraz wykorzystania ich potencjału. Wspólnie szukano rozwiązań, które pomogą zaspokoić lokalne potrzeby kadrowe oraz tworzyć inkluzyjny rynek pracy dla wszystkich pokoleń.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 marca 202610:10

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO]

WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Sala pełna rozmów, śmiechu, inspirujących spotkań i kobiecej energii – tak wyglądała trzecia odsłona wydarzenia WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. W sobotnie popołudnie, 7 marca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 wodzisławianki spotkały się, by na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu, zadbać o siebie, zdobyć nową wiedzę i spędzić czas w atmosferze wsparcia oraz wzajemnej inspiracji.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Sport8 marca 202621:49

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności9 marca 202610:34

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO]

Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W miniony weekend Wodzisław Śląski stał się miejscem spotkań młodych ludzi stojących przed jedną z pierwszych ważnych decyzji w swoim życiu. Na wodzisławskim Rynku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne – wydarzenie skierowane przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.