Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 listopada 202411:08

Królowa Śniegu na mikołajki w WCK

Królowa Śniegu na mikołajki w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

To już potwierdzone. Święty Mikołaj odwiedzi Wodzisławskie Centrum Kultury 7 grudnia o godz. 16:00. Warto ten termin zaplanować w kalendarzu, bo jest na co czekać.

W ramach mikołajek zapraszamy do familijnego uczestnictwa w spektaklu „Królowa Śniegu” w wykonaniu utalentowanych aktorów Teatru Szydło, który działa w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA”. To teatralna adaptacja pięknej, zimowej opowieści o Kaju i Gerdzie, których rozdzieliła Królowa Śniegu. Malowana dźwiękiem i obrazem historia o odłamku lustra, który zamienia głównego bohatera w bezduszną, nieczułą postać. To również opowieść o sile przyjaźni, odwadze i determinacji Gerdy, która przemierza świat w poszukiwaniu Kaja, by wyrwać przyjaciela z sideł strasznej i potężnej Zimy.

Spektakl zachwyca świetnym aktorstwem młodzieży, która ma na swoim koncie sporo sukcesów, potwierdzonych licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Dorota Krawczyk, instruktor zespołu. Uczestników spektaklu wzruszą i zachwycą też walory wizualne i muzyczne, piękne kostiumy, efekty świetlne oraz autorska muzyka Jakuba Ryszki.

Natomiast tuż po spektaklu Mikołaj z pomocnikami wręczą starszym i młodszym widzom słodkie upominki.

Bilety w cenie 38 zł (udział w spektaklu + słodki upominek) można kupić w kasie WCK do 29 listopada.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 5. roku życia.

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi i imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej (tel. 32 4554855, w. 28).

Autor: WCK, fot. Agnieszka Trzeciok, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 listopada 202514:32

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

W sobotę, 15 listopada, na terenie hałdy w Radlinie doszło do poważnego wypadku podczas prowadzonych prac technicznych. W wyniku gwałtownego uwolnienia pary wodnej i osunięcia skarpy poszkodowany został 50-letni mężczyzna. Doznał on rozległych poparzeń, a jego stan wymagał natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

red., fot. FB/OSP Biertułtowy Radlin
Reklama
Sport16 listopada 202519:14

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.