Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 stycznia 202520:53

Załamanie pogody przyczyną czołówki w Godowie

Załamanie pogody przyczyną czołówki w Godowie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Intensywne opady śniegu spowodowały wczoraj pogorszenie się warunków na drodze. Na terenie naszego powiatu niemal w tym samym czasie doszło do dwóch kolizji i wypadku drogowego, w wyniku którego cztery osoby trafiły do szpitala.

W czwartek, 2 stycznia po południu intensywnie padający śnieg spowodował pogorszenie się warunków na drogach powiatu wodzisławskiego.

Przed godziną 17 w Godowie na ulicy 1 Maja doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi, 37-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym hyundaiem, którego kierującym był 4-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu pasażerek hyundaia, 42-letniej kobiety i jej 9-letniej córki, z podejrzeniem urazu klatki piersiowej. Do szpitala również z podejrzeniem urazu klatki piersiowej trafił kierujący audi oraz jego pasażerka, 45-letnia kobieta. Kierujący byli trzeźwi, wodzisławscy policjanci będą wyjaśniać teraz okoliczności tego zdarzenia.

Niemal w tym samym czasie w Rydułtowach doszło do kolizji drogowej. Kierująca citroenem, podczas wyjeżdżania z bocznej ulicy uderzyła w jadącego ulicą Plebiscytową forda, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Nikt nie odniósł obrażeń, sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym.

Do kolizji drogowej doszło także w Bukowie, na ulicy Stawowej. Tam kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z mostku. Pojazdem podróżowały 4 osoby, nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem.

Okres zimowy to czas, kiedy wszyscy musimy szczególnie dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że każdy wyjazd na drogę wiąże się z odpowiedzialnością. Zachowujmy zdrowy rozsądek i dostosowujmy styl jazdy do panujących warunków.

Jak bezpiecznie podróżować w trudnych zimowych warunkach?

1. Dostosuj prędkość do warunków na drodze. Śnieg, lód i mokra nawierzchnia znacząco wydłużają drogę hamowania. Zawsze jedź z prędkością pozwalającą na bezpieczne zatrzymanie pojazdu w razie potrzeby.
2. Utrzymuj większy odstęp od innych pojazdów. Zimowa aura sprawia, że manewry takie jak hamowanie czy omijanie mogą być trudniejsze. Dodatkowa przestrzeń między pojazdami daje więcej czasu na reakcję.
3. Sprawdź stan techniczny pojazdu. Przed wyjazdem upewnij się, że opony mają odpowiedni bieżnik, a wycieraczki i płyn do spryskiwaczy działają bez zarzutu. Warto także zabrać ze sobą zimowy zestaw awaryjny, w tym skrobaczkę do szyb i latarkę.
4. Unikaj gwałtownych manewrów. Przyspieszanie, hamowanie i skręcanie powinny być płynne. Gwałtowne ruchy mogą spowodować poślizg, szczególnie na śliskiej nawierzchni.
5. Zaplanuj trasę i bądź przygotowany na niespodzianki. Warto sprawdzić prognozę pogody i stan dróg przed wyruszeniem w podróż. Upewnij się, że masz pełny bak paliwa i naładowany telefon na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Przez cały weekend prognozy przewidują utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne. Bądźmy przygotowani i uważajmy na siebie na drodze.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 kwietnia 202510:05

Nieruchomość przy ul. Teligi 69 w przygotowaniu do sprzedaży

Nieruchomość przy ul. Teligi 69 w przygotowaniu do sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Aktualności29 kwietnia 202513:01

Ponad setką na blacie przy szkole w Gorzycach

Ponad setką na blacie przy szkole w Gorzycach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Sport28 kwietnia 202500:05

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja28 kwietnia 202512:59

Powiatowe Targi Edukacyjne. Szkoły zaprezentowały swoją ofertę [FOTO i WIDEO]

Powiatowe Targi Edukacyjne. Szkoły zaprezentowały swoją ofertę [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Kilkanaście stanowisk prezentujących to, co w powiatowych szkołach najlepsze, tłumy odwiedzających, pokazy taneczne, artystyczne, kulinarne, a nawet motoryzacyjne - tak w skrócie prezentowały się tegoroczne Powiatowe Targi Edukacyjne, które w tym roku zorganizowano pod hasłem "Edu Level Up".

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności29 kwietnia 202511:37

Majówka w powiecie wodzisławskim [ZAPOWIEDŹ]

Majówka w powiecie wodzisławskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie29 kwietnia 202521:18

Kartony e-commerce? Wybierz Emtek

Kartony e-commerce? Wybierz Emtek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.