Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 stycznia 202521:12

Spotkanie noworoczne samorządowców w Gołkowicach

Spotkanie noworoczne samorządowców w Gołkowicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

19 stycznia w Ośrodku Kultury w Gołkowicach odbyło się noworoczne spotkanie samorządowców, które zgromadziło przedstawicieli władz rządowych, samorządowych oraz mieszkańców.

Wśród gości znaleźli się m.in. minister infrastruktury Dariusz Klimczak, wiceminister oświaty Henryk Kiepura, wicewojewoda śląski Michał Kopański, wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Boski oraz poseł Łukasz Osmalak. Obecni byli również starostowie powiatów wodzisławskiego i raciborskiego – Leszek Bizoń oraz Grzegorz Swoboda – a także licznie zgromadzeni samorządowcy i mieszkańcy regionu.

Dyskusje o wyzwaniach i planach

Spotkanie było okazją do poruszenia istotnych kwestii dotyczących rozwoju regionu i współpracy między władzami lokalnymi a rządem. Przedstawiciele strony rządowej omówili m.in. plany zwiększenia nakładów na infrastrukturę oraz wprowadzenia pewnych zmian prawnych, takich jak obniżenie wieku umożliwiającego uzyskanie prawa jazdy do 17 lat.

Starosta wodzisławski, Leszek Bizoń, zwrócił natomiast uwagę na istotne problemy, z którymi borykają się samorządy. Podkreślił trudności związane z wydłużonymi procedurami uzyskiwania pozwoleń wodno-prawnych, które są niezbędne m.in. przy realizacji inwestycji drogowych. Jak zaznaczył, czas oczekiwania na wszczęcie procedury przez Wody Polskie wynosi co najmniej miesiąc, co znacząco opóźnia planowane prace. Poruszono również kwestię finansowania linii autobusowych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które są kluczowe dla zapewnienia transportu publicznego w regionie. Dodatkowo Starosta wskazał na potrzebę zwiększenia wsparcia dla Powiatowych Magazynów Zarządzania Kryzysowego, które odgrywają ważną rolę w sytuacjach awaryjnych. Zasygnalizowano również problemy związane z finansowaniem oświaty.

Hołd dla lokalnych bohaterów

Przed rozpoczęciem spotkania delegacje rządowe i samorządowe oddały hołd poległym za wolność oraz ofiarom obozów, składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze pod pomnikiem znajdującym się w pobliżu Ośrodka Kultury w Gołkowicach.

Owocne rozmowy i współpraca

Trwająca ponad dwie godziny dyskusja zaowocowała zarysowaniem wspólnych planów na przyszłość oraz omówieniem możliwości usprawnienia współpracy na linii rząd-samorząd. Dzięki takim inicjatywom możliwe staje się wypracowanie rozwiązań, które realnie odpowiadają na potrzeby mieszkańców i samorządów w regionie.

Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Bronisława Karaska oraz Wójta Gminy Godów Mariusza Adamczyka.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 lutego 202613:24

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP Kokoszyce
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:01

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 lutego 202612:30

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności17 lutego 202612:24

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności16 lutego 202611:44

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności16 lutego 202614:15

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Telegraf16 lutego 202618:21

Iranka czy Brazylijka?

Iranka czy Brazylijka? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Aktualności17 lutego 202615:46

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia

Pokaz Stołów Wielkanocnych w Czyżowicach – tradycja, sztuka i lokalna kuchnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. poglądowe/AI
Reklama
Telegraf17 lutego 202615:20

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki

Marynarze mogą sami za siebie opłacać składki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Telegraf17 lutego 202615:28

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych

33 pracowników, wśród nich 26 nielegalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.