Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 stycznia 202517:25

Bezpieczne skrzyżowania. Podsumowanie policyjnych działań

Bezpieczne skrzyżowania. Podsumowanie policyjnych działań - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi, czy nieustąpienie pierwszeństwa to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi w obrębie skrzyżowań z winy kierowców. Niestety, nie każdy pamięta, że zbliżając się do skrzyżowania czy też przejścia dla pieszych, należy zwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość pojazdu. Podsumowujemy ostatnią policyjną akcję.

Policjanci w ramach akcji, która obyła się w środę, 22 stycznia ujawnili 47 wykroczeń, których kierowcy dopuścili się w rejonie skrzyżowań. Aż 39 wykroczeń dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości. Mundurowi w rejonach skrzyżowań ujawnili nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a także 7 innych wykroczeń. Policjanci ukarali mandatami karnymi 33 kierujących, a 14 pouczyli.

Działania "Bezpieczne skrzyżowania" są prowadzone przez policjantów cyklicznie i ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu oraz na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach, zarówno kierujących, jak i pieszych. Policyjne akcje mają poprawić bezpieczeństwo, a przede wszystkim zwiększyć świadomość w zakresie bezpiecznej jazdy.

Przypominamy - każdy uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku. Bezpieczeństwo pieszych zależy od bardzo wielu czynników. Tam, gdzie jest możliwe, ruch pieszych i ruch pojazdów się oddziela. Niestety, w wielu przypadkach ruch pieszych odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię i tam bezpieczeństwo pieszego zależy w dużej mierze właśnie od niego samego.

Apelujemy o ostrożność i koncentrację za kierownicą, natomiast do pieszych apelujemy o ostrożność i rozsądek.


Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 sierpnia 202510:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport16 sierpnia 202523:31

Unia Racibórz lepsza od Płomienia z Połomi [FOTO]

Unia Racibórz lepsza od Płomienia z Połomi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W sobotnie popołudnie na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu odbyło się spotkanie drugiej kolejki III grupy klasy okręgowej, w którym miejscowa Unia podejmowała Płomień Połomia. Oba zespoły przed tym starciem miały na koncie po trzy punkty, jednak to raciborzanie zajmowali wyższą lokatę dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Już sama oprawa wejścia zawodników na murawę mogła się podobać – drużyny i trójkę sędziowską wyprowadziły dziecięce grupy MKS Unii Racibórz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.