Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 lutego 202516:18

Woda leje się z sufitu. Wodzisławski dworzec przecieka?

Woda leje się z sufitu. Wodzisławski dworzec przecieka? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śląskim ponownie pojawiła się woda, jednak tym razem nie jest to problem związany z wodami gruntowymi, które kilka lat temu budziły niepokój mieszkańców i były przedmiotem licznych interwencji. Obecna sytuacja dotyczy przecieku w głównej poczekalni, gdzie woda zaczęła kapać bezpośrednio z sufitu.

Informację o zdarzeniu nagłośniło m.in. Stowarzyszenie Wodzisław 2.0, które opublikowało w mediach społecznościowych nagranie z zalanej poczekalni. Na filmie widać mokrą posadzkę i sufit, z którego woda sączy się na podłogę.

Po weryfikacji ustalono, że przyczyną awarii było pęknięcie wężyka doprowadzającego wodę do systemu nawadniania roślin na tzw. ścianie wertykalnej. Magistrat uspokaja, że sytuacja została już opanowana, a dalsze działania będą koncentrować się na osuszeniu i przywróceniu pełnej funkcjonalności zarówno samego pomieszczenia, jak i systemu nawadniającego.

– Doszło do pęknięcia wężyka nawadniającego, który służy utrzymaniu zieleni na ścianie dworca. Po odpowiednim już dokonanym sprawdzeniu i opanowaniu tej sytuacji kluczowe w kolejnych dniach będzie przywrócenie stanu tej części obiektu sprzed zdarzenia (po osuszeniu) oraz pełnej funkcjonalności mechanizmu nawadniającego – upewnienie się, że cały system działa poprawnie. Pracownicy obsługujący dworzec i nie tylko działają i będą działać – przekazano w komunikacie urzędu miasta.

Wodzisławski dworzec, oddany do użytku 1 lipca 2019 roku, powstał w ramach szeroko zakrojonej inwestycji, której celem była nie tylko modernizacja budynku, ale także stworzenie nowoczesnego Centrum Przesiadkowego. Na realizację projektu miasto pozyskało ponad 12 milionów złotych ze środków unijnych, a łączna wartość przedsięwzięcia przekroczyła 14 milionów złotych.

Niedawne zalanie poczekalni to kolejne wyzwanie, przed którym stanęli zarządcy obiektu. W przeszłości budynek mierzył się już z problemem wilgoci i przecieków związanych z wysokim poziomem wód gruntowych. Teraz, choć przyczyna zdarzenia jest zupełnie inna, ponownie zwraca uwagę na kwestie związane z utrzymaniem i serwisowaniem infrastruktury dworcowej.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności30 marca 202610:19

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Kultura i Edukacja30 marca 202612:05

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO]

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

IV edycja „Hazoka na Stawach” w Bełsznicy przeszła do historii jako wyjątkowo udane wydarzenie, które mimo niepewnej pogody zgromadziło liczne grono uczestników. Dzięki sprzyjającej aurze i zaangażowaniu organizatorów najmłodsi mogli w pełni cieszyć się wielkanocną zabawą na świeżym powietrzu.

opr. red., fot. FB/Sołectwo Bełsznica
Aktualności30 marca 202616:51

Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO]

Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W Mszanie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Palmy Wielkanocnej, zorganizowana tradycyjnie przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy licznie wzięli udział we wspólnym świętowaniu.

opr. red., źródło: UG Mszana
Sport30 marca 202622:17

Walka, determinacja i medale. Top Team błyszczy na Mistrzostwach Polski w grapplingu

Walka, determinacja i medale. Top Team błyszczy na Mistrzostwach Polski w grapplingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.