Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 lutego 202517:38

Premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska Komendanta Głównego PSP. Następca to śląski komendant

Premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska Komendanta Głównego PSP. Następca to śląski komendant - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Premier odwołał ze stanowiska Komendanta Głównego PSP nadbryg. Mariusza Feltynowskiego – przekazał rzecznik MSWiA.Donald Tusk zdecydował również o powołaniu nowego KG PSP. Został nim Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Wojciech Kruczek. 

Nadbryg. Wojciech Kruczek urodził się 16 lutego 1977 roku w Wodzisławiu Śląskim. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 roku, podejmując naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, jako słuchacz-podchorąży. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa, od 2000 roku kontynuował służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Jednocześnie kontynuował naukę w SGSP, którą w 2002 roku ukończył z tytułem magistra inżyniera pożarnictwa. W 2003 roku objął stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W grudniu 2017 roku powołany został na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku. Z dniem 1 lutego 2024 roku Komendant Główny PSP powierzył mu obowiązki Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a z dniem 12 lutego 2024 roku został powołany na to stanowisko.

W 2002 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie na Wydziale Informatyki uzyskując tytuł inżyniera. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe „Akademia Przywództwa” na Wydziale Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Następnie w 2022 roku ukończył studia Master of Business Administration w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

W trakcie swej służby wielokrotnie kierował działaniami ratowniczymi, między innymi: po zawaleniu budynku jednorodzinnego (Szczerbice - 2019), po zawaleniu ściany frontowej i szczytowej budynku jednorodzinnego (Bełk - 2019), podczas pożaru dwóch zabytkowych budynków wielorodzinnych (Czerwionka-Leszczyny - 2020), podczas pożaru składowiska odpadów niebezpiecznych (Siemianowice Śląskie – 2024), podczas działań związanych z usuwaniem skutków powodzi na terenie woj. śląskiego w dniach 12-24.09.2024 roku. 

Z dniem 10 listopada 2024 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, za dotychczasowe osiągnięcia nadał mu stopień nadbrygadiera.

1460x616

Nadbryg. Wojciech Kruczek w czasie dotychczasowej służby został odznaczony m.in.: Srebrnym Medalem za Długoletnia Służbę (2023), Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej (2021), Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa (2016), Odznaką Honorową Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Wodzisławskiego (2023), Złotym Medalem za Zasługi dla WOPR (2024).

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202614:01

Balaton gotowy na lato. Kąpielisko rusza 10 czerwca

Balaton gotowy na lato. Kąpielisko rusza 10 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności5 czerwca 202623:27

Koniec z szukaniem parkomatu. W mieście zapłacisz za parking jednym skanem

Koniec z szukaniem parkomatu. W mieście zapłacisz za parking jednym skanem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności6 czerwca 202610:01

Śląskie oddycha przyszłością

Śląskie oddycha przyszłością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slaskie.pl / fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.