Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 marca 202520:26

W najbliższy weekend nie może Was zabraknąć w Gołkowicach. Ciekawych wydarzeń nie zabraknie!

W najbliższy weekend nie może Was zabraknąć w Gołkowicach. Ciekawych wydarzeń nie zabraknie! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Godów:

Przed nami pierwszy w tym roku w Gminie Godów tak bogaty w ciekawe wydarzenia weekend. Od 29 do 31 marca zapraszamy do Gołkowic. Czekać tam będą trzy ciekawe wydarzenia: Iskry Niepodległej, Żywa Lekcja Regionalizmu "Trzeci Raz na ludowo" oraz projekcja nagrania spektaklu "Mianujom mie Hanka". Zapraszamy!

Iskry Niepodległej

Weekendowe wydarzenia rozpoczną się od pokazu Iskier Niepodległej. Przez trzy dni - od 29 do 31 marca - Przez trzy dni - w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej prezentowane będzie widowisko poświęcone wybitnym Polkom i Polakom, którzy zmieniali świat. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych autorzy widowiska prezentują fakty i postacie, tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Iskry Niepodległej to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Mieczysław Bekker (wynalazca łazika księżycowego) czy Ludwik Hirszfeld (jako pierwszy oznaczył grupy krwi). Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległości.

Widowisko będzie można oglądać na parking przy Ośrodku Kultury w Gołkowicach o następujących godzinach: 29.03 (sobota) godz. 10:00-17:30, 30.03 (niedziela) godz. 10:00-17:30, 31.03 (poniedziałek) godz. 9:00-14:30. Wstęp bezpłatny. Dla grup zorganizowanych obowiązują zapisy pod nr. telefonu 32 47 27 532 (wejścia co 30 minut dla maksymalnie 25 osób).

iskry_niepodlegoci

Trzeci "Raz na ludowo"

Z kolei w niedzielę 30 marca zapraszamy na żywą lekcję regionalizmu Trzeci "Raz na ludowo". Podczas tego wydarzenia będzie można zobaczyć prace naszych rękodzielników, artystów oraz przypomnieć sobie o tradycyjnych śląskich potrawach. Początek o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury w Gołkowicach. Wstęp wolny. W programie przewidziano wystawę prac artystycznych, stoiska rękodzielnicze, prezentację śląskich kulinariów i pokazy twórczości regionalnej.

3_raz_na_ludowo

Mianujom mie Hanka

Również 30 marca, w sali kinowej Ośrodka Kultury w Gołkowicach zaprezentowana zostanie realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Korez w Katowicach o śląskich losach, w których odnajdujemy echa rodzinnych opowieści pt. „Mianujom mie Hanka”. To wyjątkowa okazja, by zrozumieć i poczuć śląską duszę oraz wysłuchać niezwykłych opowieści o trudnych i skomplikowanych losach Ślązaczek i Ślązaków, wplątanych w burzliwe wydarzenia naszego regionu. Początek pokazu o godz. 16.30. Wstęp wolny.

mianujom_mie_hanka

Autor: UG Godów, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 grudnia 202510:39

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności16 grudnia 202513:18

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Aktualności16 grudnia 202510:31

PZON szuka lekarzy i specjalistów

PZON szuka lekarzy i specjalistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. AI
Aktualności16 grudnia 202510:45

Świąteczny rozkład jazdy Wodzisławskie Komunikacji Powiatowej

Świąteczny rozkład jazdy Wodzisławskie Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja16 grudnia 202511:23

Konferencja WNET 2026: Zyta Czechowska dołącza do grona prelegentów

Konferencja WNET 2026: Zyta Czechowska dołącza do grona prelegentów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności17 grudnia 202514:25

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Aktualności17 grudnia 202512:51

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad?

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:16

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO]

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie odbyło się uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie diagnostyki i naprawy pojazdów. To już trzecie tego typu centrum działające na terenie powiatu wodzisławskiego, obok placówek w Turzy Śląskiej i Wodzisławiu Śląskim. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności17 grudnia 202514:42

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała!

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Aktualności17 grudnia 202511:49

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:08

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:34

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.