Drużyna Energii bije rekord – ponad 400 szkół dołącza do sportowej inicjatywy

Anna Rogowska, Piotr Gruszka i inne sportowe autorytety po raz kolejny zmobilizowały uczniów z całej Polski do działania. Do ósmej edycji edukacyjno-sportowego projektu Drużyna Energii zgłosiło się ponad 400 szkół podstawowych, w tym placówki z naszego regionu: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Raciborzu, Szkoła Podstawowa nr 34 im. Ireny Sendlerowej w Rybniku, Szkoła Podstawowa nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim oraz Integracyjny Klub Sportowy w Czyżowicach.
Projekt ma na celu nie tylko promowanie ruchu i zdrowego stylu życia, ale również budowanie postaw prospołecznych oraz wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Uczniowie klas 4–8 uczą się współpracy, systematyczności i odpowiedzialności za wspólny cel, wykonując przygotowane przez znanych sportowców zestawy ćwiczeń fizycznych. Rywalizacja odbywa się w czterech kategoriach szkół, a największe zaangażowanie całej społeczności nagradzane jest strojem sportowym oraz szansą na udział w dwudniowym finale w Gdańsku.
Spośród wszystkich zgłoszonych szkół jury wybrało 100, które otrzymają komplety sportowe składające się z 30 koszulek i spodenek oraz 3 bluz dla nauczycieli. Dla najlepszych przygotowano także bony na zakup sprzętu sportowego do szkolnych sal gimnastycznych. Etap sportowy trwa do końca maja i zakończy się wyborem pięciu zwycięskich szkół, które odwiedzą ambasadorzy projektu wraz z drużyną trenerów.
Drużyna Energii to inicjatywa Energi z Grupy ORLEN. Projekt z roku na rok zyskuje na popularności – do tej pory ćwiczyło w nim już ponad 100 tysięcy uczniów z całej Polski. Co istotne, do aktywności włączają się nie tylko uczniowie uzdolnieni sportowo, ale także ci, którzy zwykle stronią od lekcji wychowania fizycznego. Regularna aktywność, motywacja ze strony znanych postaci oraz forma zabawy – to recepta na sukces tej ogólnopolskiej inicjatywy. Szczegóły i relacje dostępne są na stronie druzynaenergii.pl oraz w mediach społecznościowych projektu. WWW
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany