Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 lipca 202511:13

Wakacje z wojskiem. Szkolenie wojskowe dla osób w wieku 18-35 lat

Wakacje z wojskiem. Szkolenie wojskowe dla osób w wieku 18-35 lat - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do udziału w bezpłatnym, dobrowolnym szkoleniu wojskowym „Wakacje z wojskiem”.

Organizatorzy oferują możliwość wyboru dowolnego miejsca i terminu szkolenia. Za 27 dni szkolenia uczestnicy mogą otrzymać nawet do 6 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są przez internet. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób w wieku 18-35 lat - szczególnie tegorocznych maturzystów, studentów, osób na przerwie wakacyjnej oraz tych, którzy szukają pracy lub ciekawego zajęcia na lato. Służba może stanowić atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej pracy sezonowej.

„Wakacje z wojskiem” to ponad 70 lokalizacji w całym kraju. Każdy może wybrać jednostkę wojskową pod kątem odległości, terminu czy charakteru służby. Do wyboru są różne specjalizacje, m.in. żołnierz wojsk lądowych (piechota), marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Rekruterzy pomogą dobrać odpowiedni rodzaj służby do zainteresowań i predyspozycji.

Najbliższe turnusy szkoleniowe to:

15 lipca - 10 sierpnia,
19 sierpnia – 14 września.

Zgłoszenia na „Wakacje z wojskiem” można składać przez cały czas trwania projektu. Formalności są ograniczone do minimum. Wystarczy odwiedzić stronę www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię pod numer +48 800 180 110 lub zgłosić się do najbliższego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.

Projekt „Wakacje z wojskiem” to inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojska Polskiego, której celem jest zwiększenie potencjału rezerw oraz promocja służby wojskowej wśród młodzieży i młodych dorosłych. Każdy turnus obejmuje strzelanie, przetrwanie w terenie, walkę wręcz, taktykę wojskową oraz szkolenia na pojazdach wojskowych. To nie tylko możliwość zdobycia unikalnych umiejętności i doświadczenia życiowego, ale także atrakcyjne wynagrodzenie do 6 tys. zł.

Po zakończeniu szkolenia każdy ochotnik może zdecydować się na dalszą współpracę z Wojskiem Polskim - czy to jako żołnierz aktywnej rezerwy, członek Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierz zawodowy lub podchorąży Akademii Wojskowej.

wakacje_z_wojskiem

Autor: red., fot. freepik.com, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport25 sierpnia 202510:14

Joga dla każdego. Bezpłatne zajęcia pokazowe w Syrence

Joga dla każdego. Bezpłatne zajęcia pokazowe w Syrence - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. freepik.com
Aktualności25 sierpnia 202511:18

Skrbeńsko zaprasza na dożynki i jubileusz 250-lecia

Skrbeńsko zaprasza na dożynki i jubileusz 250-lecia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Paweł Gołecki / Official Profil
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 sierpnia 202511:24

Pochodzący z Pszowa Joachim Franiczek świętował setne urodziny

Pochodzący z Pszowa Joachim Franiczek świętował setne urodziny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Pszów, fot. arch. prywatne rodziny Franiczek
Kultura i Edukacja24 sierpnia 202517:25

Buków pożegnał lato podczas festynu sołeckiego [FOTO]

Buków pożegnał lato podczas festynu sołeckiego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wiejski Dom Kultury w Bukowie Gmina Lubomia
Sport24 sierpnia 202523:04

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.