Silny deszcz z burzami nad województwem śląskim. IMGW ostrzega: lokalnie nawet 140 mm opadu w ciągu doby

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie wydało komunikat o nieustępujących opadach deszczu, którym towarzyszą burze. Informację przekazano o godzinie 06:19 w poniedziałek 28 lipca.
Zjawisko dotyczy całego województwa śląskiego, w tym m.in. powiatów raciborskiego, wodzisławskiego, rybnickiego, bielskiego, żywieckiego, częstochowskiego, gliwickiego, tarnogórskiego oraz miast takich jak Katowice, Rybnik, Zabrze, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Częstochowa i wiele innych.
Według IMGW, na znacznej części regionu występują ciągłe, umiarkowane opady deszczu o intensywności 2–5 mm/h, które miejscami mogą okresowo słabnąć. Jednak ogólna sytuacja meteorologiczna nie ulegnie poprawie w najbliższych godzinach. Sumy opadów za ostatnią dobę wynoszą miejscami od 80 do 100 mm, a lokalnie – nawet od 120 do 140 mm.
Ostrzeżenie opracowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW. Służby zastrzegają, że lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany w komunikacie.

![Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] Ruszył Jarmark Świąteczny w Radlinie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765654371jarmark-radlin-.jpg)
![Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne spotkanie integracyjne w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765650618597707936-1257736549723776-6709596116774993231-n-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany