Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 sierpnia 202518:15

Radlin. Park Jordanowski i plac Radlińskich Olimpijczyków walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

Radlin. Park Jordanowski i plac Radlińskich Olimpijczyków walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Radlin:

Dwie inwestycje zrealizowane w Radlinie zostały zakwalifikowane do tegorocznej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W gronie nominowanych znalazły się: nowy Park Jordanowski oraz zrewitalizowany plac Radlińskich Olimpijczyków.

Nowoczesne przestrzenie dla mieszkańców

Park Jordanowski, oddany do użytku po kompleksowej modernizacji, zyskał zupełnie nowy wygląd i funkcjonalność. To przestrzeń dedykowana dzieciom i rodzinom, łącząca rekreację z edukacją i aktywnością fizyczną. Dzięki nowemu zagospodarowaniu, park stał się jednym z ulubionych miejsc spotkań i wypoczynku dla mieszkańców.

Z kolei plac Radlińskich Olimpijczyków, po przeprowadzonej rewitalizacji, nie tylko upamiętnia sportowców związanych z miastem, ale też pełni funkcję reprezentacyjnego placu miejskiego, łączącego historię ze współczesną estetyką przestrzeni publicznej.

Każdy głos ma znaczenie

O tym, która inwestycja zdobędzie uznanie mieszkańców województwa i internautów, decyduje m.in. głosowanie publiczne. Głos można oddać za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu: https://npp.slaskie.pl/node/19. Głosujący przyznają punkty trzem wybranym inwestycjom: 3 punkty dla faworyta, 2 dla drugiej w kolejności i 1 punkt dla trzeciej. Aby głos został uwzględniony, należy potwierdzić go za pośrednictwem e-maila.

Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego ma na celu promowanie przykładów dobrze zaprojektowanych i zrealizowanych przestrzeni, które poprawiają jakość życia mieszkańców. Radlińskie projekty mają realną szansę na wysoką ocenę – zarówno ze strony jury, jak i społeczności lokalnej.

Autor: opr. red., źródło: UM Radlin, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 sierpnia 202510:26

Ruszył remont Piaskowej i Gorzyckiej

Ruszył remont Piaskowej i Gorzyckiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności4 sierpnia 202509:21

Kiedy wymienić piec? Sprawdź terminy!

Kiedy wymienić piec? Sprawdź terminy! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 sierpnia 202518:06

LKS Wypoczynek Buków żegna śp. Henryka Czornego Honorowego Prezesa

LKS Wypoczynek Buków żegna śp. Henryka Czornego Honorowego Prezesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: LKS Wypoczynek Buków
Aktualności4 sierpnia 202512:31

PSZOK w Mszanie ponownie czynny w soboty

PSZOK w Mszanie ponownie czynny w soboty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Aktualności5 sierpnia 202511:22

Wodzisławskie Grodzisko odkrywa tajemnice

Wodzisławskie Grodzisko odkrywa tajemnice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności5 sierpnia 202510:14

Nie wyrzucaj bezmyślnie! Tekstylia również podlegają segregacji

Nie wyrzucaj bezmyślnie! Tekstylia również podlegają segregacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowa - pixabay.com/congerdesign
Reklama
Aktualności5 sierpnia 202510:38

Godów. W sobotę nie zaparkujesz przy Urzędzie Gminy

Godów. W sobotę nie zaparkujesz przy Urzędzie Gminy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Aktualności5 sierpnia 202511:29

Bezpieczne wakacje ze strażakami i policjantami. Festyn w Pszowie za nami

Bezpieczne wakacje ze strażakami i policjantami. Festyn w Pszowie za nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności5 sierpnia 202518:28

Gmina Godów zaprasza na rajd rowerowy szlakiem walk I Powstania Śląskiego

Gmina Godów zaprasza na rajd rowerowy szlakiem walk I Powstania Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. poglądowa - pixabay.com/wal_172619
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.