Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 sierpnia 202510:45

Uwaga kierowcy! Dziś policyjna akcja prędkość

Uwaga kierowcy! Dziś policyjna akcja prędkość - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Dziś na terenie całego kraju policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie liczby wypadków, zwłaszcza tych o najtragiczniejszych skutkach. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalne limity prędkości, a także na inne zachowania mogące zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Akcja prowadzona jest tuż przed długim weekendem, kiedy na drogach pojawia się znacznie więcej samochodów, a natężenie ruchu sprzyja powstawaniu kolizji i wypadków. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i odpowiedzialność. Przypominają, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

Bezpieczna podróż zaczyna się od rozsądnych decyzji. Kierowcy powinni pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, co w przypadku zdarzenia drogowego znacząco zwiększa szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających – takie zachowanie stanowi zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy, lecz także dla wszystkich innych uczestników ruchu.

Policja przypomina również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, szczególnie po zmroku i poza obszarem zabudowanym. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych należy upewnić się, że foteliki dziecięce są prawidłowo zamontowane, a samochód jest w dobrym stanie technicznym.

Przed wyruszeniem w trasę warto zaplanować podróż tak, by uniknąć pośpiechu, wyjechać wypoczętym i robić przerwy w razie zmęczenia. Takie działania minimalizują ryzyko wypadków i pozwalają dotrzeć do celu w spokoju.

Policjanci podkreślają, że każdy uczestnik ruchu ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Długi weekend to czas odpoczynku i spotkań z bliskimi – warto więc zadbać, by dotrzeć do nich bezpiecznie i w dobrym nastroju.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.