Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 października 202509:05

Regionalny Przegląd Twórczości Ludowej im. Ireny Sauer – zaproszenie do udziału

Regionalny Przegląd Twórczości Ludowej im. Ireny Sauer – zaproszenie do udziału - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Gminne Centrum Kultury w Gorzycach zaprasza do udziału w Regionalnym Przeglądzie Twórczości Ludowej im. Ireny Sauer, który ma na celu promowanie śląskiej kultury ludowej i upamiętnienie dorobku lokalnej artystki, poetki i działaczki. Wydarzenie jest finansowane przez Unię Europejską w ramach NextGenerationEU oraz Krajowy Plan Odbudowy, w ramach projektu „NASZA STARKA ŁOD GOŁKOWIC PRZYJECHALI DO CZYŻOWIC – ŻYWE ŚLĄSKIE TRADYCJE GMINY GORZYCE”.

Przegląd skierowany jest do zespołów śpiewaczych, muzykanci, gawędziarzy oraz wszystkich miłośników śląskiej twórczości ludowej. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w dwóch kategoriach: zespoły śpiewacze oraz gawędziarze. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 listopada.

Przesłuchania odbędą się 19 listopada w Ośrodku Kultury w Czyżowicach oraz w Ośrodku Kultury w Turzy Śląskiej. Gala laureatów zaplanowana jest na 28 listopada w tych samych lokalizacjach. Szczegółowe informacje, regulamin, karty zgłoszeniowe oraz III tomy śpiewnika dostępne są na stronie Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach: https://gck.gorzyce.pl/projekty/regionalny-przeglad-tworczosci-ludowej-im-ireny-sauer.

Kontakt w sprawie przeglądu możliwy jest pod numerem koordynatora Eweliny Poloczek: 603 491 845. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania talentów twórców ludowych z województw śląskiego, opolskiego i małopolskiego.

Autor: GCK, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 kwietnia 202611:37

235. rocznica Konstytucji 3 Maja. Tak będą wyglądać uroczystości w Wodzisławiu Śląskim

235. rocznica Konstytucji 3 Maja. Tak będą wyglądać uroczystości w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności8 kwietnia 202617:02

Precyzja i pasja w powietrzu. Modelarskie zawody w ZSP nr 7

Precyzja i pasja w powietrzu. Modelarskie zawody w ZSP nr 7 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności9 kwietnia 202610:48

Koniec z chaosem na parkingu. Zmiany w Parku Trzy Wzgórza

Koniec z chaosem na parkingu. Zmiany w Parku Trzy Wzgórza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.