Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 grudnia 202512:57

Wodzisławianin sprawcą zdarzenia w Zabełkowie. Był pod wpływem środków odurzających

Wodzisławianin sprawcą zdarzenia w Zabełkowie. Był pod wpływem środków odurzających - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Wczoraj, 4 grudnia, w Zabełkowie policjanci z KPP Racibórz interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, w którym kierowca Forda wjechał do rowu. Podczas czynności szybko ustalili, że 37-letni mieszkaniec Wodzisławia był pod wpływem środków odurzających, mimo że badanie na alkohol wykazało jego trzeźwość. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

- Wczoraj po godzinie 19:00 w miejscowości Zabełków, na ulicy Powstańców Śląskich, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 37-letniego mieszkańca Wodzisławia. Kierujący pojazdem marki Ford z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zauważyli, że mężczyzna zachowuje się nienaturalnie, dlatego przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, wynik potwierdził, że jest trzeźwy. Funkcjonariusze wykonali następnie test na obecność środków odurzających, który dał wynik pozytywny. Policjanci przewieźli kierowcę do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O dalszym losie 37-latka zdecyduje sąd, a za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji działających podobnie do alkoholu grozi mu kara do 3 lat więzienia - informuje raciborska komenda.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia zarówno kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Substancje te znacząco upośledzają reakcję, koncentrację oraz zdolność oceny sytuacji na drodze. Apelujemy o odpowiedzialność i niewsiadanie za kierownicę po zażyciu jakichkolwiek środków mogących wpłynąć na psychomotorykę - bezpieczeństwo na drogach zależy od świadomych decyzji kierowców - dodała w komunikacie policja z Raciborza.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 kwietnia 202615:16

Bezpieczeństwo od najmłodszych lat. Spotkanie z policją w Mszanie

Bezpieczeństwo od najmłodszych lat. Spotkanie z policją w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Sport19 kwietnia 202620:32

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.