Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

13 lutego w jednym z hoteli w Wodzisławiu Śląskim odbył się tradycyjny Integracyjny Karnawałowy Bal Maskowy Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie, które od lat na stałe wpisało się w kalendarz powiatowych inicjatyw, ponownie zgromadziło liczne grono uczestników oraz przedstawicieli władz samorządowych. Wśród gości znaleźli się starosta Leszek Bizoń oraz wicestarosta Barbara Chrobok.

Wspólna zabawa i integracja

Integracyjny Karnawałowy Bal Maskowy organizowany jest z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, jednak jego idea wykracza daleko poza samą zabawę. To wydarzenie promujące otwartość, równość i aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Głównym celem balu jest integracja mieszkańców oraz stworzenie przestrzeni, w której każdy może czuć się swobodnie i bez barier.

W tegorocznej edycji udział wzięło około 200 osób – podopiecznych powiatowych ośrodków wspierających osoby z niepełnosprawnościami, członków stowarzyszenia „Radlińska Przystań” oraz uczestników indywidualnych. W organizację wydarzenia tradycyjnie zaangażowały się instytucje powiatowe, organizacje społeczne, wolontariusze oraz rodziny uczestników.

Nowe miejsce, ta sama atmosfera

Tegoroczny bal odbył się w nowej lokalizacji. Hotelowe sale wypełniły się kolorami, muzyką i radosną atmosferą. Uczestnicy przygotowali pomysłowe maski i kostiumy – od postaci bajkowych, przez stroje historyczne, po fantazyjne, własnoręcznie wykonane kreacje.

Bal był nie tylko okazją do tańca, ale także do spotkań, rozmów i budowania relacji. Organizatorzy podkreślają, że jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku, które przynosi wiele radości i wzmacnia poczucie wspólnoty.

Konkursy i artystyczne emocje

Program wydarzenia obfitował w liczne atrakcje. Nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych, występów artystycznych oraz słodkiego poczęstunku. Szczególne emocje towarzyszyły konkursowi na najciekawszy strój, w którym oceniano kreatywność, pomysłowość oraz wkład własnej pracy w przygotowanie przebrania.

Dla wielu uczestników była to okazja do zaprezentowania swoich talentów oraz przełamania codziennych barier w atmosferze życzliwości i akceptacji.

Wydarzenie o szczególnym znaczeniu

Integracyjny Karnawałowy Bal Maskowy od lat stanowi ważny punkt w kalendarzu wydarzeń powiatu wodzisławskiego. Uczestnicy i organizatorzy zgodnie podkreślają, że to nie tylko zabawa, lecz także symbol wspólnoty, wzajemnego wsparcia i budowania społeczeństwa otwartego na różnorodność.

Organizatorem wydarzenia był wodzisławski Ośrodek Caritas Archidiecezji Katowickiej św. Hiacynta i Franciszek. Bal sfinansowano ze środków Powiatu Wodzisławskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środków własnych organizatora.

Już teraz zapowiadana jest kolejna edycja wydarzenia, która – jak co roku – ma być przestrzenią spotkania, radości i integracji bez barier.

Autor: opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności18 maja 202611:32

Groźne zderzenie w Rydułtowach. Jedno z aut dachowało

Groźne zderzenie w Rydułtowach. Jedno z aut dachowało - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 maja 202613:20

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO]

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim obchodziło jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone z Nocą Muzeów przyciągnęły licznych mieszkańców i gości, którzy mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach rekonstruktorów, wykładzie historycznym oraz zwiedzić jubileuszową wystawę prezentującą dorobek placówki.

red., fot. Agnieszka Maciejewska/UM
Sport17 maja 202622:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Biznes18 maja 202611:20

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO]

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dziesięć firm działających na terenie powiatu wodzisławskiego odebrało prestiżowe tytuły „Lidera Przedsiębiorczości 2025”. Podczas uroczystej gali doceniono przedsiębiorców, którzy nie tylko rozwijają swoje firmy i inwestują w nowoczesne rozwiązania, ale również aktywnie angażują się w życie społeczne oraz wspierają rozwój lokalnej gospodarki.

red., fot. Franciszek Brzoza
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.