Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 lutego 202612:30

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Korekty tras, nowe przystanki i więcej kursów. Od 1 marca zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Od 1 marca pasażerowie Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej skorzystają z kolejnych udogodnień w rozkładzie jazdy. Wprowadzone zmiany obejmą zarówno korekty przebiegu wybranych linii, jak i modyfikacje godzin odjazdów oraz zwiększenie liczby kursów.

Nowa organizacja połączeń została przygotowana na podstawie analizy funkcjonowania komunikacji oraz sygnałów przekazywanych przez mieszkańców. Celem zmian jest poprawa dostępności transportu publicznego, większy komfort podróżowania oraz lepsze dopasowanie kursów do codziennych dojazdów do pracy i szkół.

Więcej kursów na kluczowych liniach

Jednym z najważniejszych elementów marcowej korekty jest zwiększenie liczby kursów na wybranych liniach. Dotyczy to linii 31, 37, 38, 52 oraz 59. Większa liczba połączeń ma zapewnić pasażerom większą elastyczność planowania podróży oraz ograniczyć problem przepełnionych autobusów w godzinach szczytu.

Szczególne zmiany wprowadzone zostaną na linii 37. Oprócz dodatkowych kursów pojawią się tam bardziej pojemne autobusy, a czas przejazdu na terenie Wodzisławia Śląskiego zostanie skrócony. Ma to poprawić komfort podróżnych i zwiększyć punktualność.

Linia 38 zyska z kolei więcej kursów w soboty i niedziele, co ułatwi planowanie podróży weekendowych – zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych.

Nowe przystanki i korekty tras

Od 1 marca wprowadzone zostaną również zmiany w infrastrukturze przystankowej i przebiegu niektórych tras.

Linia 32 zostanie uzupełniona o dodatkowy przystanek w Turzy Śląskiej w rejonie ul. Granicznej. Korekcie ulegnie także przebieg linii 33 – autobusy będą obsługiwać nowy przystanek „Stadion Aleja” przy ul. Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Na linii 51 pojawi się przystanek „26 Marca szkoła”, który zostanie lepiej skomunikowany z przystankiem „Bogumińska Cmentarz”. Zmiana ta ma zwiększyć dostępność komunikacyjną tej części miasta, zwłaszcza dla uczniów i osób dojeżdżających do pracy.

Nowy przystanek „Połomia Malowiec” zostanie uruchomiony również na linii 53, co poprawi obsługę mieszkańców tej miejscowości.

Optymalizacja czasu przejazdu i większa punktualność

Korekta rozkładu obejmuje także optymalizację czasów przejazdu oraz godzin odjazdów. Zmiany zostały wprowadzone w oparciu o zgłaszane potrzeby pasażerów – w zakresie możliwym do realizacji pod względem organizacyjnym i finansowym.

W rozkładach uwzględniono większe rezerwy czasowe, szczególnie w godzinach największego natężenia ruchu. Ma to ograniczyć opóźnienia i poprawić przewidywalność kursów.

Lepsza koordynacja między liniami

Istotnym elementem zmian jest także synchronizacja połączeń między wybranymi liniami. Linia 41 zostanie skoordynowana z linią 42 w godzinach popołudniowych oraz z linią 52. Z kolei linia 52 będzie lepiej zsynchronizowana z linią 41 w rejonie Zawady i Kokoszyc.

Dzięki temu pasażerowie przesiadający się między autobusami zyskają krótszy czas oczekiwania oraz bardziej płynne połączenia.

Wzmocnienie linii 59

Znaczące zmiany obejmą również linię 59. Zwiększona zostanie liczba kursów, a połączenie będzie funkcjonować także w soboty, niedziele i święta. Rozszerzenie oferty ma szczególne znaczenie dla osób dojeżdżających do zakładów pracy oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Marcowe zmiany w rozkładzie jazdy to kolejny etap dostosowywania oferty przewozowej do rzeczywistych potrzeb mieszkańców powiatu wodzisławskiego. Wprowadzone korekty mają poprawić funkcjonowanie komunikacji publicznej, zwiększyć jej atrakcyjność oraz wzmocnić rolę transportu zbiorowego w codziennym życiu regionu.

Autor: opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 lutego 202613:24

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2026 w OSP Kokoszyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP Kokoszyce
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:01

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim

W czwartek ruszyła kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 lutego 202611:44

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej

O finansowaniu oświaty w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:20

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu

Kolorowy bal bez barier po raz kolejny połączył mieszkańców powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności16 lutego 202614:15

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2,7 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Sport16 lutego 202616:11

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności17 lutego 202612:24

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta

Reorganizacja przyniosła efekty. Milionowe oszczędności i sprawniejsze zarządzanie w Urzędzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Telegraf16 lutego 202618:21

Iranka czy Brazylijka?

Iranka czy Brazylijka? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Reklama
Kultura i Edukacja17 lutego 202612:09

Drzewo, które zapuściło korzenie w relacjach. Symbol wspólnoty w wodzisławskim Tischnerze

Drzewo, które zapuściło korzenie w relacjach. Symbol wspólnoty w wodzisławskim Tischnerze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.