Niż genueński nad regionem. Czy musimy się obawiać powodzi?

Dzisiaj o godzinie 9:00 w Rydułtowach w związku z wpływem niżu genueńskiego odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Celem zebrania było omówienie aktualnej sytuacji meteorologicznej oraz przygotowanie odpowiednich działań prewencyjnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Podczas spotkania przedstawiciele zespołu zapoznali się z najnowszymi ostrzeżeniami wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Omówiono prognozy dotyczące opadów deszczu i ewentualnego ryzyka lokalnych podtopień w najbliższych godzinach i dniach.
Zespół podkreślił, że obecna sytuacja jest bezpieczna i stabilna. Wszystkie monitorowane wskaźniki wskazują, że prognozowane opady nie powinny prowadzić do zagrożenia dla mieszkańców. Jednocześnie członkowie zespołu zaznaczyli, że stan pogody będzie nadal na bieżąco obserwowany, a mieszkańcy mogą liczyć na szybkie informacje w przypadku jakichkolwiek zmian.
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Rydułtowach przypomina, że odpowiednie przygotowanie i monitorowanie sytuacji meteorologicznej jest kluczowe, nawet jeśli aktualnie nie występują zagrożenia, i zachęca mieszkańców do śledzenia komunikatów oficjalnych służb.




![Blisko 300 biegaczy na starcie. Błękitna Wstęga Balatonu przyciągnęła tłumy [FOTO] Blisko 300 biegaczy na starcie. Błękitna Wstęga Balatonu przyciągnęła tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774345378655848200-1463461572242115-463788788179775900-n-.jpg)




















![Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774478142mini-1774456568ans-354-kopia-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany