Zebranie Wiejskie w Podbuczu. Spotkanie mieszkańców już 23 kwietnia

W czwartek 23 kwietnia 2026 roku o godzinie 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Podbuczu odbędzie się Zebranie Wiejskie Mieszkańców Sołectwa Podbucze. Spotkanie będzie okazją do podsumowania minionego roku oraz omówienia najważniejszych spraw dotyczących lokalnej społeczności.
Zebranie rozpocznie się od otwarcia i stwierdzenia jego prawomocności, a następnie ustalony zostanie porządek obrad oraz wybrany protokolant. W dalszej części przedstawione zostaną sprawozdania z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za 2025 rok, a także sprawozdania Przewodniczącego Rady Gminy Godów oraz Wójta Gminy Godów.
Istotnym punktem spotkania będą również wolne głosy i wnioski mieszkańców, które pozwolą na zgłoszenie bieżących potrzeb, uwag oraz propozycji dotyczących funkcjonowania sołectwa.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami, zebranie wiejskie jest uprawnione do podejmowania uchwał przy obecności co najmniej 5 procent osób uprawnionych do głosowania. W przypadku braku wymaganego kworum przewidziano drugi termin zebrania, który odbędzie się tego samego dnia, 10 minut po wyznaczonej godzinie rozpoczęcia. Uchwały podjęte w drugim terminie będą wiążące.
Spotkanie ma charakter otwarty i stanowi ważny element dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzami sołectwa i gminy.
![W tych miejscach nie będzie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] W tych miejscach nie będzie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1708261729tauron-dystrybucja-23-.jpg)

![55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] 55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779016555jubileusz-muzeum-.jpg)


Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany