Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 kwietnia 202612:54

Znamy już najlepszego policjanta śląskiej drogówki

Znamy już najlepszego policjanta śląskiej drogówki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Po trzech dniach zmagań dzisiaj poznaliśmy finalistów XXXVI Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Po podsumowaniu punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach, najlepszym policjantem drogówki w województwie został asp. sztab. Kazimierz Wątroba z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Wraz z sierż. sztab. Mateuszem Piątkiem z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, który stanął na 2 miejscu podium, będą oni reprezentowali śląski garnizon w finale krajowym konkursu.

Od 36 lat organizowany jest konkurs „Policjant Ruchu Drogowego”, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie mundurowych dbających na co dzień o bezpieczeństwo na polskich drogach. Wydarzenie stanowi także doskonałą okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy najlepszymi policjantami ruchu drogowego.

We wtorek w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja tegorocznego konkursu wojewódzkiego. Następnie zawodnicy zmierzyli się w testach ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, a po południu zaprezentowali swoje umiejętności w kierowaniu ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

W środę najlepsi policjanci ruchu drogowego w województwie rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej samochodem i motocyklem.

Wczoraj odbyły się dwie ostatnie konkurencje - sprawdzian praktycznych umiejętności z udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i strzelanie z broni służbowej krótkiej z dobiegiem. Po ich zakończeniu komisja sędziowska podsumowała wyniki zmagań ze wszystkich trzech dni.

Finał XXXVI Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” odbył się dzisiaj w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w Jaworznie. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadzorujący m.in. pion ruchu drogowego - insp. Jacek Stelmach oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach – podinsp. Krzysztof Stankiewicz, którzy wraz z Zastępcą Dyrektora Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Renatą Polańską oraz Prezydentem Jaworzna Pawłem Silbertem uhonorowali zwycięzców. Nagrody rzeczowe dla najlepszych uczestników konkursu ufundowali Prezes PZM w Katowicach, Prezes IPA Śląsk, Dyrektorzy WORD w Bielsku-Białej, Katowicach i Częstochowie oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Konkurs objęli swoim patronatem Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Jaworzna.

Pierwsze miejsce zajął asp. sztab. Kazimierz Wątroba z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Drugie miejsce zajął sierż. sztab. Mateusz Piątek z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Trzecie miejsce zajął asp. Wojciech Głogowski z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Zwycięzca tegorocznej edycji wojewódzkiej konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” asp. sztab. Kazimierz Wątroba z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie będzie reprezentował śląski garnizon wraz z sierż. sztab. Mateuszem Piątkiem z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku Białej w finale krajowym konkursu, który odbędzie się w czerwcu w województwie łódzkim.

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności22 lipca 202612:17

Ważne wyróżnienie dla Wodzisławia Śląskiego. Centrum Aktywności Społecznej z wyjątkowym patronatem

Ważne wyróżnienie dla Wodzisławia Śląskiego. Centrum Aktywności Społecznej z wyjątkowym patronatem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności21 lipca 202618:11

Trwa remont przy tężni w Radlinie. Drewniany podest przechodzi gruntowną przebudowę

Trwa remont przy tężni w Radlinie. Drewniany podest przechodzi gruntowną przebudowę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Zakład Gospodarki Komunalnej Radlin
Aktualności21 lipca 202613:47

Dzieciaki ruszają na wakacyjną przygodę. Na Wilchwach powstanie miasteczko namiotowe

Dzieciaki ruszają na wakacyjną przygodę. Na Wilchwach powstanie miasteczko namiotowe - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe/AI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.