Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 maja 202614:02

Alternatywne połączenie drogowe przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Interpelacja i stanowisko miasta

Alternatywne połączenie drogowe przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Interpelacja i stanowisko miasta - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Radny Łukasz Chrząszcz skierował interpelację dotyczącą konieczności zapewnienia alternatywnego połączenia drogowego dla mieszkańców ul. Ofiar Oświęcimskich w związku z planowaną inwestycją realizowaną przez spółkę CPK.

Wskazano, że projekt nowej linii kolejowej wraz z przystankiem na terenie Wodzisławia Śląskiego może wiązać się z likwidacją dotychczasowego przejazdu pod nasypem kolejowym, który od lat stanowi ważne połączenie komunikacyjne pomiędzy osiedlem domów jednorodzinnych a centrum miasta. Mieszkańcy zgłaszają obawy, że utrata tego przejazdu znacząco pogorszy dostępność komunikacyjną tej części miasta.

Zwrócono również uwagę, że planowane nowe przejście pod torami w rejonie ul. Stromej ma mieć charakter wyłącznie pieszo-rowerowy, co nie rozwiązuje problemu ruchu samochodowego.

W interpelacji zadano pytania dotyczące stanowiska miasta w sprawie zapewnienia alternatywnego połączenia drogowego, dotychczasowych ustaleń ze spółką CPK oraz możliwych wariantów nowych rozwiązań komunikacyjnych, m.in. w kierunku ul. Kolejowej lub ul. Targowej.

W odpowiedzi naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, Jarosław Gorzawski, poinformował, że miasto pozostaje w stałym kontakcie ze spółką CPK od początku realizacji inwestycji. Współpraca odbywa się zarówno w formie spotkań online, jak i stacjonarnych, a także poprzez formalną korespondencję.

Jak wskazano, miasto reaguje na bieżąco na wszystkie zgłaszane problemy i już wcześniej przekazywało do CPK swoje stanowisko w sprawie układu drogowego w rejonie ul. Ofiar Oświęcimskich. W odpowiedzi spółka nie uznała jednak zasadności realizacji zgłaszanych propozycji.

Jednocześnie poinformowano, że miasto ponownie wystąpi do CPK z pismem, zwracając uwagę na wszystkie dotychczas podnoszone kwestie. Wstępnie, w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich oraz przedstawicielami powiatu, rozważana jest propozycja budowy bezkolizyjnego połączenia drogowego w rejonie przedłużenia ul. Kolejowej w kierunku ul. Ofiar Oświęcimskich.

Podkreślono również, że zasadnym byłoby, aby takie rozwiązanie zostało zrealizowane w całości przez inwestora w ramach rekompensaty za ewentualne zamknięcie dotychczasowego układu drogowego. Jednocześnie zachęcono do wspólnego działania na rzecz mieszkańców, w tym również radnych miejskich, w celu wypracowania jak najlepszego rozwiązania komunikacyjnego dla tej części miasta.

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 czerwca 202613:33

Od projektu do rzeczywistości. W WCK tworzą wyjątkową instalację miejską

Od projektu do rzeczywistości. W WCK tworzą wyjątkową instalację miejską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK, fot. FB/Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności25 czerwca 202618:43

Śladami bitwy pod Godowem. Rowerzyści połączą aktywność z lekcją historii

Śladami bitwy pod Godowem. Rowerzyści połączą aktywność z lekcją historii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe - pexels.com/Radik 2707
Reklama
Aktualności27 czerwca 202614:05

Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO]

Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.