Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 czerwca 202611:26

Upleć swój wianek i poczuj magię Nocy Świętojańskiej w Wodzisławiu

Upleć swój wianek i poczuj magię Nocy Świętojańskiej w Wodzisławiu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Park Zamkowy ponownie stanie się miejscem wyjątkowego letniego świętowania. Już po raz dziewiąty mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego oraz goście będą mogli uczestniczyć w Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej – wydarzeniu, które od lat łączy tradycję, muzykę, naturę i wspólne spędzanie czasu.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów świętojańskiej imprezy jest tradycyjne plecenie wianków. Także w tym roku uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie przygotować swoje ozdoby, korzystając z pomocy osób, które doskonale znają się na florystyce i potrafią zamienić kwiaty oraz rośliny w wyjątkowe kompozycje.

Tradycja plecenia wianków wraca do Parku Zamkowego

Warsztaty plecenia wianków poprowadzi Kwiaciarnia u Brygidy. Jej zespół od lat współtworzy atmosferę wydarzenia, pomagając uczestnikom stworzyć własne, niepowtarzalne wianki. Podczas zajęć będzie można poznać podstawowe techniki ich przygotowania, skorzystać z porad florystek i zabrać ze sobą efekt własnej pracy.

Własnoręcznie wykonane wianki będą mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą świętojańską kompozycję. Autorzy najbardziej wyjątkowych prac zostaną wyróżnieni nagrodami. Jak pokazują poprzednie edycje wydarzenia, konkurs co roku przyciąga wielu uczestników, a przygotowane wianki zachwycają pomysłowością i starannością wykonania.

Muzyka, warsztaty i atrakcje dla całych rodzin

Dziewiąta edycja Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej zapowiada się jako wydarzenie pełne różnorodnych atrakcji. Na scenie pojawi się zespół Dagadana, który łączy polskie i ukraińskie inspiracje muzyczne z elementami jazzu, elektroniki oraz world music.

Organizatorzy przygotowali również liczne warsztaty i aktywności dla uczestników w każdym wieku. Nie zabraknie wspólnego sadzenia kwiatów, które odbędzie się przy współpracy ze Służbami Komunalnymi Miasta, a także możliwości popływania łódką po parkowym stawie.

Publiczność będzie mogła zobaczyć także widowiskowy pokaz fireshow oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia im. Wandy Bukowskiej. Wodzisławska grupa ponownie zaprezentuje swój repertuar, przybliżając mieszkańcom piękno tradycyjnego tańca i muzyki.

Strefy tematyczne i atrakcje dla najmłodszych

Podczas wydarzenia nie zabraknie również stref warsztatowych oraz ekologicznych. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprosi uczestników do udziału w zajęciach „Wokół beboków”, natomiast Teb Edukacja przygotuje między innymi masaż dłoni oraz warsztaty tworzenia bransoletek.

Swoją ofertę przygotują także Szkoły Edukacji Innowacyjnej, które zaproszą na zajęcia z monotypii i eco printingu. Najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy dziecięcej, w której czekać będą dodatkowe atrakcje i aktywności.

Wodzisławska Noc Świętojańska od lat jest okazją do wspólnego przeżywania jednej z najstarszych tradycji związanych z początkiem lata. Tegoroczna edycja ponownie ma połączyć klimat dawnych zwyczajów z nowoczesną formą rodzinnego wydarzenia w sercu miasta.

Czytaj także

Magia Nocy Świętojańskiej wraca do Parku Zamkowego. Znamy program tegorocznej edycji

Dagadana gwiazdą IX Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej. Muzyczna podróż w Parku Zamkowym 

Autor: opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności10 sierpnia 202610:44

Niszczą Wodzisław krok po kroku. Po pałacu i Trzech Wzgórzach przyszła pora na przystanek

Niszczą Wodzisław krok po kroku. Po pałacu i Trzech Wzgórzach przyszła pora na przystanek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wybita szyba wiaty przystankowej Wilchwy Cyganek to kolejny akt wandalizmu w Wodzisławiu Śląskim. W ostatnim czasie niszczona była również infrastruktura Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, a na elewacji Pałacu Dietrichsteinów pojawiły się graffiti. Za usuwanie skutków bezmyślnego działania wandali zapłacić trzeba z publicznych pieniędzy.

red., fot. FB/Miasto Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202615:16

Nowa jakość leczenia w Jastrzębiu-Zdroju

Nowa jakość leczenia w Jastrzębiu-Zdroju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slaskie.pl / fot. Tomasz Żak/UMWS
Aktualności9 sierpnia 202623:16

Rozpoczynamy remont A1

Rozpoczynamy remont A1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Aktualności10 sierpnia 202621:55

Trwa kompleksowa modernizacja ośrodka PERŁA

Trwa kompleksowa modernizacja ośrodka PERŁA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
powiatwodzislawski.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.