Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 grudnia 201014:43

Nowa moneta wodzisławska w obiegu

Nowa moneta wodzisławska w obiegu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Od pewnego czasu dostępny jest w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim „Medal - moneta wodzisławska” poświęcony 90. rocznicy istnienia Okręgu Wodzisławskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Awers monety zdobi wieniec laurowy w środku, którego znajduje się lira. W otoku widnieje napis: „90 LAT OKRĘGU WODZISŁAWSKIEGO ŚZChiO”.

 


Na rewersie numizmatu umieszczono herb znany z najstarszej pieczęci miasta z 1597 r. W otoku widnieje napis:†GROSS(US):CIVIT(ATIS):WLADISLAVENSIS*2010, w tłumaczeniu: (GROSZ MiastA*WodzisławA*2010). Numizmat ma średnicę 33 mm, grubość 2 mm. Moneta wydana została w mosiądzu w nakładzie 200 sztuk. i dostępna jest w Muzeum w cenie 15 zł.

 

www.wodzislaw-slaski.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport8 czerwca 202521:02

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W wyższych ligach rozegrano ostatnie mecze bieżącego sezonu. Emocji nie brakowało także w rozgrywkach niższych klas Podokręgu Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.