30 mln zł na drogi. Trwają ostatnie odbiory 18 inwestycji

Dobiegają końca inwestycje drogowe realizowane w Wodzisławiu Śląskim dzięki 30 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Obecnie trwają ostatnie odbiory wykonanych dróg, co oznacza, że przedsięwzięcie jest już na finiszu. Łącznie w ramach dofinansowania zrealizowano 18 inwestycji drogowych w różnych częściach miasta. Ich celem była przede wszystkim poprawa stanu infrastruktury, zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz podniesienie komfortu codziennego poruszania się po mieście.
Łącznie dofinansowanie objęło 18 inwestycji drogowych realizowanych w różnych częściach miasta. Ich celem była przede wszystkim poprawa stanu infrastruktury, zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz podniesienie komfortu codziennego poruszania się po Wodzisławiu Śląskim.
W ramach projektu wykonano m.in. przebudowy i remonty ulic, modernizację nawierzchni dróg, budowę kanalizacji deszczowej oraz nowe miejsca postojowe. Inwestycje objęły zarówno większe ciągi komunikacyjne, jak i drogi lokalne, istotne przede wszystkim dla mieszkańców poszczególnych dzielnic i osiedli.
Dofinansowanie pozwoliło zrealizować następujące zadania:
- przebudowę ul. Bojowników od nr 24 do końca własności miasta Wodzisławia Śląskiego,
- przebudowę ul. bocznej Młodzieżowej od posesji nr 273M do posesji nr 273O,
- przebudowę ul. Ładnej,
- remont ul. Wałowej,
- remont nawierzchni ul. Radlińskie Chałupki – od posesji nr 38 do ul. Rybnickiej oraz odcinka od skrzyżowania z ul. Radlińskie Chałupki przez Os. Przyjaźni do restauracji „Kamaro”,
- przebudowę nawierzchni drogi na Osiedlu XXX-lecia przy budynkach 22–29 wraz z miejscami postojowymi na skarpie,
- przebudowę ul. Piastowskiej,
- przebudowę drogi od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do Publicznego Przedszkola nr 6,
- przebudowę drogi bocznej na ul. Wyszyńskiego od klatki nr 5 do klatki nr 19,
- budowę kanalizacji deszczowej wraz z remontem ul. Leśnej,
- remont ul. J. Chełmońskiego,
- przebudowę ul. Mendego,
- przebudowę drogi lokalnej ul. Marii Dąbrowskiej,
- przebudowę ul. Wiejskiej od skrzyżowania przy cmentarzu ewangelickim do granicy z Gminą Gorzyce,
- przebudowę ul. PCK,
- rozbudowę ul. Rozwojowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Olszyny,
- przebudowę ul. J. Dąbrowskiego od posesji nr 67 do posesji nr 69D,
- przebudowę ul. Wiejskiej od posesji nr 38 do rejonu działki nr 90.
Realizacja inwestycji oznacza nie tylko poprawę jakości samych dróg. Nowa infrastruktura przekłada się również na większe bezpieczeństwo, wygodniejsze przemieszczanie się i lepszą organizację przestrzeni. Zmodernizowane odcinki ułatwiają mieszkańcom codzienne dojazdy m.in. do pracy, szkół, placówek ochrony zdrowia, obiektów użyteczności publicznej czy punktów handlowych.
Obecnie prowadzone są ostatnie czynności odbiorowe. To kolejny krok w kierunku systematycznej poprawy miejskiej infrastruktury drogowej i komfortu życia mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.














Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany