Aktualności14 kwietnia 201410:06
Dali świadectwo wiary - Droga Krzyżowa przyciągnęła rzeszę wiernych

0
Reklama
Wodzisław Śląski:
Tradycją okresu Wielkiego Postu są procesje Drogi Krzyżowej organizowane na ulicach wielu miast. W takim nabożeństwie mieli okazję uczestniczyć mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego. 11 kwietnia spod Szkoły Podstawowej nr 3, której patronem jest Jan Paweł II, wyruszyli, by podczas wspólnej modlitwy dać świadectwo wiary.
W grupie nie zabrakło reprezentantów wielu parafii, którzy zamiennie nieśli krzyż. W nabożeństwie, jak co roku, wziął udział także prezydent Mieczysław Kieca. Był to czas głębokiej refleksji i rozważań. Drogę krzyżową ulicami naszego miasta prowadził ks. dziekan Janusz Badura. Droga Krzyżowa zakończyła się w kościele pod wezwaniem św. Herberta.
źródło: UM Wodzisław Śląski

































![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)



Komentarze (0)
Dodaj komentarz