Wiosenne Konfrontacje za nami
W dniach 29-30 kwietnia odbyły się kolejne Wiosenne Konfrontacje Artystyczne pn. „MASKA 2014”. Był to przegląd, w którym popis swoich zdolności dali uczniowie z wodzisławskich szkół podstawowych oraz gimnazjów.
Wydarzenie to od lat stwarza okazję do wymiany twórczych doświadczeń, konsultacji oraz wytyczenia dalszych perspektyw dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego w środowisku szkolnym. Głównymi organizatorami byli: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.
W przeglądzie wzięły udział wyłącznie amatorskie zespoły teatralne, taneczne, muzyczne oraz wokaliści – soliści i duety działające w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz w placówkach oświatowo – wychowawczych naszego miasta. Łącznie podczas przeglądu na wodzisławskiej scenie zaprezentowało się 396 uczestników.
WYNIKI Z 1. DNIA WIOSENNYCH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH
Kategoria: GRUPY TEATRALNE / Szkoły Podstawowe
I miejsce – zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 15 za przedstawienie pt. „Baśń o Kopciuszku” /instruktor prowadząca: Hanna Koniorczyk/
III miejsce – grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 1 za przedstawienie pt. „Atak mikrobów” /instruktor prowadząca: Teresa Bednarek/ oraz zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 5 za spektakl pt. „Wesołe podwórko” /instruktor prowadząca: Dorota Zawada-Pniak/
wyróżnienie – Teatr Ruchu PSTRYK z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 za przedstawienie pt. „Wiersze Pana Jana i Juliana” /instruktor prowadząca: Emilia Furtok/
wyróżnienia za kreacje aktorską – rola Dobosza (SP nr 15) przedstawienie pt. „Baśń o Kopciuszku” /instruktor prowadząca: Hanna Koniorczyk/, oraz rola Reksia (SP nr 5) spektakl pt. „Wesołe podwórko” /instruktor prowadząca: Dorota Zawada-Pniak/
Kategoria: GRUPY TEATRALNE / Gimnazja
I miejsce – grupa teatralna „Czarno na Białym” z Gimnazjum nr 2 za przedstawienie pt. „Czy to bajka, czy nie bajka.. Kopciuszek na scenie teatralnej…” /instruktorzy prowadzący: Małgorzata Matysiak oraz Blanka Chocyk/
II miejsce – zespół teatralny z Gimnazjum nr 4 za spektakle pt. „Kopciuszek” oraz „Szkoda babci” /instruktorzy prowadzący: Urszula Kipich, Magdalena Henczko oraz Adrian Pieniak/
III miejsce – grupa teatralna z Gimnazjum nr 1 za przedstawienie pt. „Kto ty jesteś?” /instruktorzy prowadzący: Hanna Goszyc oraz Iwona Cieciura/
WYNIKI Z 2. DNIA WIOSENNYCH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH
Kategoria: GRUPY TANECZNE
I miejsce – grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 16, która wystąpiła w repertuarze: „Rock and roll music” oraz „Subtelnie i hip-hopowo” /instruktor prowadzący: Wirginia Borkowska/
II miejsce – grupa taneczna z Gimnazjum nr 1 za widowisko pn. „Dzień w naszej szkole” /instruktor prowadzący: Aneta Witkowska – Paskuda/
III miejsce – grupa taneczna z Gimnazjum nr 3, w która wystąpiła w repertuarze: „Mix utworów” /instruktor prowadzący: Katarzyna Ratajska/
Kategoria: GRUPY MUZYCZNE, WOKALNE / Szkoły Podstawowe
I miejsce – zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 17 za repertuar: „Co nam w duszy gra” oraz „Po której staniesz stronie?” / instruktor prowadzący: Wiesława Brachman – Kubica/
II miejsce – zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 15 za repertuar: „Mam tę noc” oraz „Zgubiony dom” / instruktor prowadzący: Hanna Koniorczyk/
III miejsce – zespół wokalny GAMA ze Szkoły Podstawowej nr 4 za repertuar: „Zegarmistrz” oraz „Słodki strach” / instruktor prowadzący: Sylwia Lubszczyk/
wyróżnienie – zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 za repertuar: „Miłość rośnie wokół nas” oraz „Ale jestem” / instruktor prowadzący: Barbara Połednik/
wyróżnienie – solistka Antonika Krótki ze Szkoły Podstawowej nr 15 za repertuar: „Pierwszy raz jak sięga pamięć” oraz „Miłość stanęła w drzwiach” / instruktor prowadzący: Hanna Koniorczyk
Kategoria: GRUPY MUZYCZNE, WOKALNE / Gimnazja
I miejsce – zespół instrumentalny z Gimnazjum nr 1 za repertuar: utwór zespołu Limo oraz „Yesterday” / instruktor prowadzący: Barbara Połednik/
II miejsce – solistka Wiktoria Henek z Gimnazjum nr 3 za repertuar: „Niech żyje bal” oraz „Modlitwa Esmeraldy” / instruktor prowadzący: Izabela Antończyk/
III miejsce – solistka Paulina Kazimierczak z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 za repertuar: „Trójkąty i kwadraty” oraz „Krzyżówka dnia” / instruktor prowadzący: Izabela Antończyk/
wyróżnienie – zespół wokalny Siódme niebo z Gimnazjum nr 2 za repertuar: „Lubię mówić z tobą” oraz „Bombonierka” /instruktor prowadzący: Blanka Chocyk/
wyróżnienie – kwartet gitarowy z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 za repertuar: „Tears on heaven”oraz „Layla” /instruktor prowadzący: Piotr Rut/
Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!
Komentarze (0)
Dodaj komentarz