Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 maja 201411:28

Maraton egzaminacyjny rozpoczęty - Matura 2014

Maraton egzaminacyjny rozpoczęty - Matura 2014 - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów: 5 maja - dla wielu osób to zwykły dzień, lecz dla uczniów klas maturalnych to rozpoczęcie egzaminacyjnego maratonu. Właśnie dzisiaj w całej Polsce równo o godzinie 9:00 abiturienci szkół średnich przystąpili do testu z języka polskiego. Jutro zmierzą się z matematyką, a w środę z wybranym językiem obcym. Następnie kolejno dzień po dniu maturzyści będą przystępować do testów z przedmiotów dodatkowych oraz będą zmagać się z maturami ustnymi.

Jak uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie przygotowywali się do tego ważnego dnia i jakie mają metody na stres? Zapytaliśmy o to.

- Do egzaminu przygotowywałem się cały wczorajszy dzień, stresu nie mam. Najbardziej obawiam się egzaminu z języka polskiego – podkreślał Damian Kaparek. - Z przygotowywaniem do egzaminu było bardzo ciężko – mówi Mateusz Brzezina. Miałem rok przerwy, gdzie była cały czas praca. Chodzę równocześnie do jeszcze jednej szkoły – górniczej. Stresu nie mam. Najbardziej obawiam się egzaminu z języka polskiego ponieważ jestem dyslektykiem i ten przedmiot był dla mnie zawsze najgorszy. Egzaminu z języka angielskiego się nie obawiam ponieważ mam ciągle styczność z tym językiem – komentował Mateusz. - Stresu jeszcze nie mam, najbardziej boje się testu z matematyki – mówiła Daria Marek. - Podczas przygotowań dawałem z siebie wszystko. W dniu wczorajszym było najgoręcej. Lecz moją metodą na stres jest ciastko i kawa – śmieje się Kamil Walkowicz. - Mam jeszcze jedną sprawdzoną metodę – spacer, parę głębszych wdechów oraz chwilowy odpoczynek - to jest to co mi pomaga – mówi Kamil. - Najbardziej obawiam się egzaminu z języka polskiego. Natomiast trudno mi powiedzieć, którego testu się nie boję, lecz matematyka to jest ten test, którego boję się najmniej - szkoła bardzo dobrze mnie do tego przygotowała. Jako język obcy wybrałem język angielski – ponieważ to jest przedmiot, którego uczę się od przedszkola – podsumował Walkowicz.

Maturzystom życzymy powodzenia na kolejnych dniach egzaminacyjnych zmagań.

Autor: Dawid Machecki,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 listopada 202520:52

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu

Nowoczesny zabieg wykonany w wodzisławskim szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności27 listopada 202514:53

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty

Wodzisławski PSZOK będzie zamknięty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności27 listopada 202512:57

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu

Mszana: Działka na sprzedaż. Weź udział w przetargu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Aktualności26 listopada 202512:47

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent

Ubrany na czarno szedł poboczem. Patrol drogówki dał pieszemu prezent - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja27 listopada 202510:22

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy

Po śląsku o śląskich świętach. Krzysztof Hanke w wodzisławskiej książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności26 listopada 202513:26

Opel uderzył w słup w Łaziskach

Opel uderzył w słup w Łaziskach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSP KSRG Łaziska
Aktualności28 listopada 202511:34

Altanka na działkach przy Wolności poszła z dymem

Altanka na działkach przy Wolności poszła z dymem  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/OSP Jedłownik
Reklama
Aktualności26 listopada 202521:45

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy

Prawie dwa miliony złotych trafią do wodzisławskiej lecznicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności26 listopada 202520:27

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia

Podarujmy sobie gwiazdkę. Świąteczne biesiadowanie już 11 grudnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pexels.com/Nicole Michalou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 listopada 202513:56

Szansa na przebudowę Głożyńskiej w Radlinie

Szansa na przebudowę Głożyńskiej w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. Google Maps
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.