Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 maja 201412:46

Pod Szarlotą lubią szarlotkę, - konkurs na przepis

Pod Szarlotą lubią szarlotkę, - konkurs na przepis - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Rydułtowy: Chyba już słyszeliście o naszej Szarlocie. Tak, oczywiście, że to hałda nasypowa skały płonnej. Tak, jest najwyższa w Europie. A jest szansa na to, żeby była jeszcze wyższa. Wiecie więc także, że mieszkamy obok tej hałdy - w naszych kochanych Rydułtowach...

Od zawsze uczono nas wytrwałości i ciężkiej pracy. Pracowaliśmy ciężko przez pokolenia. Przez pokolenia budujemy też u siebie górę. Góra pochodzi z odpadów węgla, wydobywanego z naszej kopalni. Tak właśnie powstała nasza ukochana Szarlota. Szarlota to nasza duma, nasz znak rozpoznawczy i drogowskaz do Rydułtów. Pomyśleliśmy, żeby wykorzystać naszą hałdę, jako nasz produkt rynkowy. Tylko, że ona wcale nie jest smakowita... Ale nam przecież od pewnego czasu kojarzy się tylko dobrze i smakowicie. Może więc skojarzyć ją z ... szarlotką?

Szarlotka pod szarlotką - całkiem ładnie to brzmi. A zapewne i całkiem fajnie by smakowało. Więc do dzieła - zbieramy przepisy na szarlotkę. Ale do tego potrzebna jest nam Wasza pomoc. Chcemy zebrać jak najwięcej przepisów na szarlotkę. A co to jest szarlotka? Według nas to ciasto, którego jednym ze składników są jabłka. Może jakiś cukiernik się oburzy. Ale to przecież nasza definicja a nie jego. Pora więc na Wasze działanie.

Co trzeba zrobić? Nie trzeba wcale mieszkać w Rydułtowach. Wystarczy jedynie spisać swój przepis, upiec ciasto według przepisu, zrobić zdjęcie wypiekowi. Całość (przepis i zdjęcie w formie papierowej bądź elektronicznej) dostarczyć do nas: listownie (Urząd Miasta Rydułtowy, ul Ofiar Terroru 36, 44-280 Rydułtowy) - na kopercie należy umieścić dopisek "Pod Szarlotą lubią szarlotkę", do Urzędu Miasta Rydułtowy - Kancelaria - propozycja powinna być złożona w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Pod Szarlotą lubią szarlotkę", elektronicznie - na adres mailowy um@rydultowy.pl - w tytule maila prosimy wpisać "Pod Szarlotą lubią szarlotkę".

Koniecznie należy (oprócz przepisu i zdjęcia) podać: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, e-mail (nieobowiązkowo).

Dlaczego aż tyle danych? Bo przewidujemy nagrody za najlepsze przepisy. Do tego najlepsze przepisy w formie wypieków wystawione zostaną na tegorocznych Dniach Rydułtów (30-31 sierpnia).

Jeżeli uzbieramy dostatecznie dużą ilość przepisów, to wydamy je w formie publikacji. Jest więc na co się skusić - warto przesłać swój kuszący przepis na szarlotkę. Czekamy na przepisy do 31 maja 2014 roku.

Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania przesłanych do nas przepisów do celów promocyjnych miasta. Gwarantujemy jednak, iż informować będziemy zawsze o imieniu i nazwisku autora przepisu.

Autor: UM Rydułtowy,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 sierpnia 202512:45

Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem

Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności26 sierpnia 202511:24

Pochodzący z Pszowa Joachim Franiczek świętował setne urodziny

Pochodzący z Pszowa Joachim Franiczek świętował setne urodziny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Pszów, fot. arch. prywatne rodziny Franiczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 sierpnia 202510:25

Nie płacił alimentów, spędzi pół roku za kratkami

Nie płacił alimentów, spędzi pół roku za kratkami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Sport26 sierpnia 202513:27

Uwaga kierowcy! 31 sierpnia utrudnienia na drogach powiatu

Uwaga kierowcy! 31 sierpnia utrudnienia na drogach powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202513:26

Trzech zatrzymanych w ciągu dwóch dni. Sukces wodzisławskich dzielnicowych

Trzech zatrzymanych w ciągu dwóch dni. Sukces wodzisławskich dzielnicowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności26 sierpnia 202523:35

ZSP numer 2 po metamorfozie [FOTO]

ZSP numer 2 po metamorfozie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Mariusz Blazy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 sierpnia 202523:20

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO]

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Losy piłkarskich rywalizacji bywają nieprzewidywalne. Jeszcze niedawno LKS Gamów i Naprzód 32 Syrynia zmierzyły się w spotkaniu ligowym, które pewnie wygrał beniaminek, a już 27 sierpnia stanęły naprzeciw siebie ponownie – tym razem w meczu pucharowym. Choć często mówi się, że historia lubi się powtarzać, środowy pojedynek pokazał, że nie zawsze tak musi być.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.