Dodatkowych atrakcji będzie bez liku

Podczas tegorocznego święta miasta wiele dziać będzie się nie tylko na stadionie, ale i w innych jednostkach miejskich. Różnorodny program, ciekawe inicjatywy i moc atrakcji nie pozwoli w tych dniach na nudę. Sprawdź jak spędzić weekend!
NOC W MUZEUM 2014 – 31 maj
godz. 15.00 - 17.00 Gra uliczna – ze współpracą 64 Drużyny Harcerskiej „SKAUT” im. Maksymiliana Cieślika Hufiec Ziemi Wodzisławskiej;
godz. 16.00 – Uroczyste otwarcie nowych wystaw stałych, archeologicznych: Pradzieje ziemi rybnicko – wodzisławskiej; Tajemnice Kościoła św. Krzyża;
godz. 17.00 Stowarzyszenie Baszta – pokaz rycerski,
godz. 19.00 wykład „Czy wodzisławska czarownica odsłoniła swoje tajemnice” wygłosi dyrektor Muzeum, Sławomir Kulpa,
1 czerwca:
13.00 - 19.00 Zwiedzanie wystaw w Muzeum
Gra uliczna z harcerzami
Na czym polega gra uliczna? Otóż to doskonałe połączenia historii z zabawą, która rozpocznie się 31 maja, o godzinie 15.00 w wodzisławskim muzeum. Tam uczestnicy otrzymają specjalne podkładki, z którymi ruszą w miasto, a konkretnie w Stare Miasto. Tam bowiem znajdzie się około 10 punktów, przy których czekać będą harcerze z 64 Drużyny Harcerskiej „SKAUT” im. Maksymiliana Cieślika Hufiec Ziemi Wodzisławskiej. Każdy odpowiedzieć będzie musiał na pytanie, dotyczące zabytku, przy którym czekać będą harcerze. Jeśli odpowie się poprawnie na pytanie, otrzyma się fragment mapy, którą należy nakleić na otrzymaną w muzeum podkładkę. Kiedy uczestnik skompletuje całą mapę, czyli odwiedzi wszystkie punkty i poprawnie odpowie na pytania, wraca do Muzeum, gdzie czekać będą nagrody.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Centrum
Turniej Tenisa Ziemnego – 31.05, godz. 10.00, korty MOSiR
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Stadion Miejski – Zaczarowany Namiot
31.05.2014 godz. 12.00- 14.00 Gry i zabawy z Miejska i Powiatową Biblioteką Publiczną. Animacje z chustą, malowanie twarzy, zagadki literackie i nie tylko, inscenizacje wierszy. W razie niepogody zabawy odbędą się w Bibliotece.
Stowarzyszenie Razem Raźniej
Zaczarowany Namiot – 31.05, godz. 14.30-16.00 – Gazetowy Salon Mody
Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla”: Zaczarowany Namiot – 1.06, godz. 14.00-16.00
Wywołujemy wesołe minki u chłopczyka i dziewczynki – zabawy, konkurs plastyczny, joga dla dzieci, tańce, malowanie twarzy. Kawiarenka dla rodziców: pedagodzy, wychowawcy, rodzice – możliwość rozmowy, wymiany doświadczeń. (Stadion MOSiR)
O zaczarowanym namiocie pisaliśmy TUTAJ.
Schron w parku (GRH Powstaniec Śląski):
30.05, godz. 16.00-19.00
31.05, 1.06, godz. 12.00-18.00
W czasie 45. Dni Wodzisławia Śląskiego będzie można zwiedzić wodzisławski schron. Przypominamy, że znajduje się on w Parku Miejskim i piecze nad nim sprawują członkowie Stowarzyszenia „GRH Powstaniec Śląski”. To właśnie oni podczas Dni Miasta zapoznają wszystkich chętnych z ekwipunkiem, w jaki schron jest wyposażony, chętnie też opowiedzą o jego zaletach.
Szachta (Koło Polskiego Związku Wędkarstwa nr 62 Wodzisław Śląski)
31.05 godz. 10.00 – Dzień Dziecka (zawody wędkarskie dla dzieci), Szachta,
1.06 godz. 7.00 – Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta,
Park Miejski (Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza z Radlina):
31.05 godz. 10.00-18.00 Pokaz Drobnego Inwentarza (Park Miejski)
Wodzisławski Jarmark Staroci:
1.06 godz. 08.00-16.00 Wodzisławski Jarmark Staroci (ul. Kubsza)
Przed nami kolejne Spotkania z Folklorem
Już od lat nieodzownym elementem Dni Miasta są występy regionalnych twórców. I w tym roku będziemy mieli okazję do tego, by zapoznać się z rodzimą kulturą i tradycją. 1 czerwca na wodzisławskim rynku odbędą się XXXIV Wodzisławskie Spotkania z Folklorem, połączone z obchodami 45. Dni Wodzisławia Śląskiego. Miasto Wodzisław Śląski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich pasjonatów twórczości ludowej do zgłaszania się do konkursu.
Wypracowana przez lata formuła obliguje chętnych uczestników do zwrócenia uwagi na dobór reprezentowanego repertuaru i zgodność jego formy z ludową tradycją kulturową, jak również dbałość o wartości językowe i muzyczne związane z przedstawianym regionem. Uczestnicy oceniani będą w kategoriach: gawędziarze, śpiewacy ludowi i grupy śpiewacze, kapele ludowe i podwórkowe, ludowe zespoły pieśni i tańca, ludowe formy teatralne.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz