Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 czerwca 201407:56

Pokaż piękno swojej okolicy - rozwiązanie konkursu

Pokaż piękno swojej okolicy - rozwiązanie konkursu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

Już po raz 25. odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie. W tym roku przebiegał pod hasłem: „Pokaż piękno swojej okolicy”, a gospodarzem był, jak od wielu lat, Zespół Szkół w Mszanie. Udział w zmaganiach ze śląską godką wzięli uczniowie ze szkół w Skrzyszowie, Świerklanach, Połomi i Mszanie.

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wykonali prace plastyczne pod tytułem: „Moja miejscowość w oczach dziecka”. Uczniowie klas IV – VI przygotowali komiks bądź plakat ilustrujący śląskie interpretacje znanych wierszy, które recytowali podczas konkursu. Zaś uczniowie gimnazjum w prezentacji multimedialnej pokazali ciekawe miejsca, zwyczaje i obrzędy swojej miejscowości.

Prezentacje i występy uczniów oceniała komisja w składzie: dyr. Zespołu Szkół w Mszanie - Dorota Pukowiec, Aleksandra Caniboł - nauczycielka ze Skrzyszowa, Bożena Szmid - nauczycielka z Połomi i Krystyna Klocek - nauczycielka ze Świerklan.

Wyniki konkursu:

Klasy I – III szkoły podstawowej:
I miejsce: Zuzanna Knura (Mszana) i Nikola Pająk (Skrzyszów)
II miejsce: Martyna Krótki (Mszana)
Wyróżnienia: Paweł Strof, Zuzanna Płaczek, Karol Wita, Justyna Penkała (Mszana), Jakub Witoszek (Świerklany), Remigiusz Gawłowski (Połomia).

Klasy IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Patrycja Powieśnik i Emilia Książek (Mszana)
II miejsce: Klementyna Saguatti i Weronika Cofalik (Połomia)
III miejsce: Daniel Pietryka i Marcin Modzelewski (Mszana)
Wyróżnienia: Zofia Wodecka i Julia Marcol, Nikola Białoń i Roksana Banaszewska (Mszana).

Klasy I- III gimnazjum:
I miejsce: Daniel Łuckiewicz (Mszana), Krzysztof  i Adam Sporysz (Skrzyszów), Magdalena Panek i Paulina Gwiazda (Świerklany)
II miejsce: Edyta Gonsior i Paulina Burek, Magdalena Knesz i Sandra Burek, Ewelina Zontek i Jessica Toman (Mszana)
III miejsce:  Paulina Skwira i Agata Ledwoń (Mszana), Justyna Brzoza i Marzena Marcol (Gołkowice), Monika Franek i Ewa Marcol (Gołkowice).

Gratulujemy!

Autor: UG Mszana,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 kwietnia 202510:05

Nieruchomość przy ul. Teligi 69 w przygotowaniu do sprzedaży

Nieruchomość przy ul. Teligi 69 w przygotowaniu do sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Aktualności29 kwietnia 202513:01

Ponad setką na blacie przy szkole w Gorzycach

Ponad setką na blacie przy szkole w Gorzycach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Sport28 kwietnia 202500:05

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja28 kwietnia 202512:59

Powiatowe Targi Edukacyjne. Szkoły zaprezentowały swoją ofertę [FOTO i WIDEO]

Powiatowe Targi Edukacyjne. Szkoły zaprezentowały swoją ofertę [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Kilkanaście stanowisk prezentujących to, co w powiatowych szkołach najlepsze, tłumy odwiedzających, pokazy taneczne, artystyczne, kulinarne, a nawet motoryzacyjne - tak w skrócie prezentowały się tegoroczne Powiatowe Targi Edukacyjne, które w tym roku zorganizowano pod hasłem "Edu Level Up".

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności29 kwietnia 202511:37

Majówka w powiecie wodzisławskim [ZAPOWIEDŹ]

Majówka w powiecie wodzisławskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie29 kwietnia 202521:18

Kartony e-commerce? Wybierz Emtek

Kartony e-commerce? Wybierz Emtek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.