Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 lutego 201116:27

Radny pyta o postawę posła Gawędy

Radny pyta o postawę posła Gawędy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
23
Reklama
Wodzisław Śląski:

Rydułtowskiego radnego, Wojciecha Koźlika, zastanawia zachowanie posła Adama Gawędy, który na jednym ze spotkań dotyczących nieprawidłowości związanych z działalnością firmy "Zielony Śląsk", obiecał mieszkańcom i radnym swoją pomoc. – Tymczasem przeczytałem, że poseł skierował do prokuratury sprawę przeciwko Rydułtowom – dziwi się radny.

Na ostatniej sesji Rady Miasta w Rydułtowach radny Wojciech Koźlik przypomniał, że w spotkaniu zorganizowanym w sierpniu przez stowarzyszenie Moje Miasto, którego tematem  była szkodliwa dla mieszkańców i środowiska naturalnego działalność firmy "Zielony Śląsk", uczestniczył poseł Adam Gawęda (PJN). - Zabrałem wtedy głos w dyskusji i poprosiłem posła Gawędę, by pomógł nam, mieszkańcom, rozwiązać problem "Zielonego Śląska. Pan poseł kiwnął głową, tymczasem w jednej z gazet przeczytałem, że niedawno skierował on do prokuratury sprawę przeciwko Rydułtowom i powiatowi wodzisławskiemu. Czy to w takim razie jest pomoc? - z takim pytaniem z wrócił się do burmistrz Kornelii Newy radny Koźlik.

- Nie rozumiem, czemu poseł Gawęda zamiast pomóc, to chce nas karać, ale to jest pytanie do samego posła – stwierdziła burmistrz Rydułtów, Kornelia Newy.

W tej sytuacji poprosiliśmy o komentarz samego posła Adama Gawędę. Ten stanowczo zaprzecza, jakoby jego wniosek był skierowany przeciwko Rydułtowom i powiatowi wodzisławskiemu. - Mój wniosek jest jedynie opisem sytuacji dotyczącej funkcjonowania "Zielonego Śląska" i prośbą o zbadanie ewentualnych nieprawidłowości. Nie kierowałem go przeciwko komuś lub czemuś, ale jako poseł uznałem, że sprawę należy wyjaśnić – podkreśla Gawęda.

Poseł przypomina też, że najpierw zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez firmę "Zielony Śląsk" złożył Urząd Miasta w Rydułtowach. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim uznała jednak, że nie ma podstaw do wszczęcia dochodzenia. - Burmistrz Newy ubolewała wtedy, że prokuratura umorzyła ich wniosek – stwierdza parlamentarzysta.

Gawęda, zaraz po rozstrzygnięciu wyborów samorządowych, kiedy zebrał już pokaźną dokumentację dotyczącą działalności "Zielonego Śląska", postanowił najpierw zainteresować sprawą Prokuratora Generalnego. Ten przekazał ją Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach. Później wniosek Gawędy trafił jednak do Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu, ale ostatecznie sprawą zajęła się prokuratura okręgowa.

Parlamentarzysta podkreśla też, że rozstrzygnięcie prokuratury okręgowej po zbadaniu całej sprawy we wszystkich jej aspektach jest konieczne, by wreszcie opinia publiczna mogła dowiedzieć się, kto i czemu jest winny, a kto niesłusznie pomawiany. - Kiedy byłem w sierpniu na spotkaniu w Rydułtowach, mieszkańcy przedstawili mi różne dokumenty związane z działalnością "Zielonego Śląska". Twierdzili, że do nieprawidłowości mogło dojść na różnych szczeblach – zaznacza Gawęda. - Mam przekonanie, że urzędy w naszym powiecie pracują prawidłowo, ale ostateczna ocena należy do prokuratury – puentuje.

(m)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport30 grudnia 202513:43

Sylwestrowe bieganie w Radlinie. Sportowa zabawa mimo zimowej aury [FOTO]

Sylwestrowe bieganie w Radlinie. Sportowa zabawa mimo zimowej aury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Radlin
Aktualności30 grudnia 202512:29

Nowa komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Podpisano umowę z PKS Racibórz

Nowa komunikacja autobusowa w Wodzisławiu Śląskim. Podpisano umowę z PKS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności30 grudnia 202512:19

Zimowa atrakcja na Trzech Wzgórzach. Miejskie lodowisko zaprasza mieszkańców

Zimowa atrakcja na Trzech Wzgórzach. Miejskie lodowisko zaprasza mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
Aktualności31 grudnia 202512:11

W.A.R.T.O. na Trzech Wzgórzach. Kolejne spotkanie w ramach miejskiego programu integracji mieszkańców

W.A.R.T.O. na Trzech Wzgórzach. Kolejne spotkanie w ramach miejskiego programu integracji mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Aktualności31 grudnia 202516:19

Papier ważniejszy niż życie? Bezdomni odsyłani z ogrzewalni

Papier ważniejszy niż życie? Bezdomni odsyłani z ogrzewalni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Alan Szatyło
Aktualności30 grudnia 202512:41

31 grudnia krótsze godziny pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim

31 grudnia krótsze godziny pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Aktualności31 grudnia 202513:12

Jak pracuje ZUS na początku stycznia 2026 r.

Jak pracuje ZUS na początku stycznia 2026 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Aktualności31 grudnia 202513:10

Kampania z sercem, która realnie zmienia rzeczywistość

Kampania z sercem, która realnie zmienia rzeczywistość - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja31 grudnia 202513:51

Sekrety pasty do zębów. Naukowa przygoda z Klubem Młodego Odkrywcy

Sekrety pasty do zębów. Naukowa przygoda z Klubem Młodego Odkrywcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności1 stycznia 202619:05

Pierwsza tablica z miernikiem smogu w Wodzisławiu Śląskim

Pierwsza tablica z miernikiem smogu w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Stowarzyszenie Wodzisław 2.0
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.