Rajd grupy pasjonatów historii trasą Marszu Śmierci Oświęcim - Wodzisław Śl. w 70 rocznicę tragicznych wydarzeń!

Pod wodzą Jana Stolarza z Radlina, z pomocą Roberta Furtaka z Połomi w dniach 16-18 stycznia organizowany jest kolejny rajd “Ku Pamięci” trasą sławnego “marszu śmierci” z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, przez Jastrzębie Zdrój, Mszanę, na dworzec kolejowy w Wodzisławiu Śląskim.
Grupa wyruszy 16 stycznia ok. godz. 7.00 z Oświęcimia, a w niedzielę 18 stycznia będzie przemierzać ostatni etap, a więc trasę z Jastrzębia do Wodzisławia. Ze Zdroju mają wyruszyć ok. 8.00, na 9.45 - 10.00 powinni być na cmentarzu w Mszanie, gdzie znajduje się odwiedzany corocznie przez grupy turystów z Izraela Grób Ofiar Marszu Śmierci. Już po raz kolejny w tym miejscu do grupy pasjonatów dołączy młodzież z Zespołu Szkół w Mszanie, która pójdzie z uczestnikami marszu aż do granic gminy z Wodzisławiem.
W styczniu 2015 przypada 70 rocznica "marszu śmierci". Na drodze pasjonatom ma towarzyszyć ekipa TVP Katowice.








![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz