Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 grudnia 201410:15

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie przedstawili wzruszające jasełka

 Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie przedstawili wzruszające jasełka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Pszów:

„W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, zapraszamy do refleksji nad tajemnicą narodzin – KRÓLA, który jest MIŁOŚCIĄ. Dziś niebo się otwiera. Dziś Bóg staje się człowiekiem. Dziś rodzi się BÓG – MIŁOŚĆ Życzymy głębokich duchowych przeżyć i... zapraszamy do wspólnego Kolędowania” . Tak rozpoczęły się 18 grudnia 2014r. jasełka przygotowane pod okiem księdza  M. Niesporka przez młodzież klas pierwszych oraz trzeciej w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Pszowie.

Zebrani widzowie mieli możliwość uczestniczyć we  wzruszającym przedstawieniu opartym na motywach powieści   Antoine%u2019a de Saint-Exupry%u2019ego  "Mały Książę". Bożonarodzeniowy klimat , scenografia, kolędy i pastorałki przypomniały o zbliżających się świętach. Tematyka przedstawienia dotyczyła życia codziennego zwykłych ludzi, różnych pokoleń, w którym nie ma czasu na miłość i Boga. Przesłanie jasełek z "Małym Księciem" było bardzo czytelne i zrozumiałe. Jednocześnie pozwoliło, choć przez chwilę zastanowić się nad naszym życiem, nad tym, do czego zmierzamy i za czym nieustannie gonimy. Przedstawienie uwieńczyła piękna pastorałka pt. "Przekażmy sobie znak pokoju", podczas której, zebrani połączyli się więzią duchową, przebaczając sobie wszystkie przykrości. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich zebranych w szkolnej sali. 

Autor: red., dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.