Trzy drogi z powiatu wodzisławskiego otrzymają dofinansowanie z tzw. schetynówek

Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego została opublikowana lista miast, gmin oraz powiatów, które zgłosiły wnioski i otrzymały dofinansowanie projektów w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych. Wśród 35 zadań znalazły się trzy drogi z powiatu wodzisławskiego.
W naszym rejonie zostały dofinasowane tylko drogi gminne, a dokładnie dotację otrzymała: gmina Mszana na remont ulicy Akacjowej, wkład własny: 1 194 282,43, dotacja: 1 194 282,42. Wsparcie uzyskała również gmina Gorzyce na remont ulicy Poprzecznej w Rogowie, wkład własny: 822 651,5, dotacja: 822 651,00 oraz Rydułtowy na modernizacje ulicy Radoszowskiej oraz fragment Obywatelskiej. Wkład własny wynosi: 2 949 572,00, natomiast dotacja: 2 949 560,00.
Niestety wśród dofinasowanych wniosków nie znalazły się zadania zgłoszone przez powiat wodzisławski, Radlin oraz Wodzisław Śląski. W tym ostatnim przypadku do programu miasto zgłosiło projekt budowy łącznika Młodzieżowa-Olszyny. Podczas spotkania prezydenta miasta, Mieczysława Kiecy z mieszkańcami w sprawie Strategii Rozwoju Miasta w dzielnicy Kokoszyce, podało właśnie pytanie dotyczące tego co w razie gdy projekt ten nie zostanie zakwalifikowany, pisaliśmy o tym TUTAJ. Przypomnijmy jaka odpowiedz padła ze strony prezydenta: - Jeżeli nie uda się otrzymać tego wsparcia finansowego - bo czasami też się tak dzieje. To zapewniam, że będzie moja pełna determinacja i wystąpię do Rady Miasta o zwiększenie zobowiązań finansowych i wybudowania tej drogi. Ta inwestycja jest konieczna - ta strefa się nie rozwinie bez tej drogi.





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz