Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 stycznia 201512:43

XVII Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych

XVII Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

8 i 9 stycznia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaroi się od małych i trochę starszych aktorów, którzy wezmą udział w XVII Miejskim Festiwalu Widowisk Jasełkowych. 

Festiwal jest imprezą pozwalającą przedstawić dorobek szkół i placówek prowadzonych (dotowanych) przez Miasto Wodzisław Śląski w zakresie wychowania przez sztukę. Ma on na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, wymianę doświadczeń w tworzeniu małych form teatralnych, aktywizację środowisk szkolnych i młodzieżowych, prezentację elementów tradycyjnej kultury: obrzędów, obyczajów, pieśni, języka polskiego; utrwalanie tożsamości kulturalnej województwa, podtrzymywanie tradycji narodowych i religijnych oraz wspieranie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

Festiwal trwać będzie przez dwa dni. 8 i 9 stycznia przez scenę WCK przewina się aktorzy z SP nr 4, OPP nr 1, SP nr 16, SP nr 8, SP nr 15, SP nr 17, Gim nr 1, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 1, SP nr 9, Gim nr 2 i Gim nr 3. Harmonogram w załączniku poniżej.

Zobacz na zdjęciach co działo się podczas poprzedniej edycji.

Autor: UM, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Pliki do pobrania
doc
harmonogram-.doc
(plik DOC, 87 KB)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 września 202512:46

Boże z Twoich rąk żyjemy. Dożynki w Połomi [FOTO]

Boże z Twoich rąk żyjemy. Dożynki w Połomi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W niedzielę, 7 września, mieszkańcy gminy Mszana spotkali się w Połomi, aby wspólnie uczcić zakończenie żniw. Dożynki, będące od wieków symbolem wdzięczności za zebrane plony, po raz kolejny zgromadziły licznych uczestników, którzy mogli wziąć udział zarówno w uroczystościach religijnych, jak i w części artystyczno-rozrywkowej.

red., fot. FB/GOSiR Mszana,Gmina Mszana
Aktualności10 września 202510:44

Festyn okazją do promocji rodzicielstwa zastępczego

Festyn okazją do promocji rodzicielstwa zastępczego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności10 września 202522:33

Moc, inspiracja i kobieca energia w Rydułtowach [FOTO]

Moc, inspiracja i kobieca energia w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło i fot. UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.