Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 stycznia 201514:54

Ponad 12,1 tysięcy złotych zebrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszanie

Ponad 12,1 tysięcy złotych zebrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszanie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana:

To o kilkaset złotych więcej niż przed rokiem, gdy finał w Mszanie zorganizowano po raz pierwszy. Głównym organizatorem 23. "naszego" finału był Zespół Szkół w Mszanie przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

W minioną niedzielę Orkiestra grała „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Pod kościołami, sklepami i restauracjami w naszej gminie widzieliśmy wolontariuszy z puszkami, którzy rekrutowali się głównie z Mszany.

Oprócz dochodu z puszek, sporo zebrano też podczas licytacji w szkole. Fanty na aukcję przekazali miejscowi rzemieślnicy i twórcy, kluby sportowe i lokalne firmy. Licytowano między innymi: ciasta i torciki z piekarni Kozielski, ozdobione serduszkiem WOŚP, prace plastyczne Eugeniusza Kubicy i Daniela Łuckiewicza, ozdobne serwetki mszańskiej grupy "Format", karnety na masaż leczniczy i relaksacyjny, usługi kosmetyczne i fryzjerskie, pyszne wypieki i przekąski, karnety na krytą pływalnię w Połomi, talony na kurs tańca czy karate, piłki z autografami siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, a także kupony do warsztatów samochodowych, salonu odnowy biologicznej czy do dentysty.

Pysznym gulaszem, przygotowanym na oczach publiczności, częstował znany kucharz Remigiusz Rączka, a w przerwach między licytacjami zagrała Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana oraz zespołów Grawitacja (z Dawidem Klimuszko z Mszany) i DPSA. Wystąpiła formacja taneczna  Cubana, niezwykłe tańce egzotyczne zaprezentowała mszanianka Karolina Marek, odbyły się pokazy straży pożarnej i specjalnie szkolonego psa oraz przejażdżki quadem. Dodatkowo w szkole od rana trwały rozgrywki sportowe: turniej siatkówki drużyn trzyosobowych, rozgrywki w tenisie stołowym i turniej szachowy. Była też możliwość skorzystania z darmowego masażu oraz badań ciśnienia.

Autor: UG Mszana, a.harz@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.