Strażacy mają dwa nowe samochody

Państwowa Straż Pożarna w Wodzisławiu Śląskim otrzymała dwa nowe samochody. Ich przekazanie nastąpiło w piątek, 23 stycznia. Do zakupu dwóch nowych pojazdów dołożyło się również miasto Wodzisław Śląski, dofinansowując zakup w sumie kwotą 100 tysięcy złotych.
W skład samochodów PSP dołączył ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania oraz samochód operacyjny marki Skoda.
-Scania wyposażona jest w silnik o mocy 400KM. Pojazd ma możliwość poruszania się w trudnych warunkach drogowych. Na samochodzie zabudowany jest zbiornik wodny o pojemności 5 tysięcy litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów. Jest też autopompa o wydajności ponad 3 tysięcy litrów na minutę. Samochód kosztował 868 tys. zł, z czego 50 tysięcy złotych wyłożyło miasto – informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy UM w Wodzisławiu Śląskim.
Dzięki temu, że PSP otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, do tej pory używany przez strażaków Jelcz trafił do OSP Jedłownik.








![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (3)
Dodaj komentarz