Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 stycznia 201516:22

Strażacy mają dwa nowe samochody

Strażacy mają dwa nowe samochody - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
3
Reklama
Wodzisław Śląski:

Państwowa Straż Pożarna w Wodzisławiu Śląskim otrzymała dwa nowe samochody. Ich przekazanie nastąpiło w piątek, 23 stycznia. Do zakupu dwóch nowych pojazdów dołożyło się również miasto Wodzisław Śląski, dofinansowując zakup w sumie kwotą 100 tysięcy złotych. 

W skład samochodów PSP dołączył ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania oraz samochód operacyjny marki Skoda.

-Scania wyposażona jest w silnik o mocy 400KM. Pojazd ma możliwość poruszania się w trudnych warunkach drogowych. Na samochodzie zabudowany jest zbiornik wodny o pojemności 5 tysięcy litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów. Jest też autopompa o wydajności ponad 3 tysięcy litrów na minutę. Samochód kosztował 868 tys. zł, z czego 50 tysięcy złotych wyłożyło miasto – informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy UM w Wodzisławiu Śląskim.

Dzięki temu, że PSP otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, do tej pory używany przez strażaków Jelcz trafił do OSP Jedłownik.

Autor: UM, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.