Tradycyjne kolędowanie odbyło się w Lubomi

Od przedstawienia jasełkowego w wykonaniu przedszkolaków z Lubomi rozpoczęło się tradycyjne Gminne Spotkanie Kolędowe, które odbyło się w hali sportowej w Lubomi. Kolędy i pastorałki zaprezentowały wszystkie zespoły śpiewacze z terenu gminy Lubomia: chóry „Echo” Syrynia, „Lutnia” Lubomia, „Syryniczki”, Gołężanki” z Grabówki i „Johanki” z Nieboczów. Wspaniały koncert uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta Gminy Lubomia wykonując wraz z solistami różnorodne utwory o tematyce świątecznej – polskie, angielskie, amerykańskie i hiszpańskie. Nie zabrakło na zakończenie tak lubianego przez publiczność Marszu Radetzky’ego. Koncertowi towarzyszyła wystawa szopek wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych z Lubomi i Grabówki, sąsiednich miejscowości oraz z Czech.
















![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz