W powiecie wodzisławskim została utworzona kolejna grupa wolontariuszy

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Te piękne słowa wypowiedziane kiedyś przez Jana Pawła II przyświecają uczennicom i uczniom Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., którzy 27 stycznia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. utworzyli kolejną w powiecie wodzisławskim grupę wolontariuszy.
Od lutego 29 młodych ludzi przez cały rok będzie pomagać w powiatowych jednostkach pomocy społecznej. Oficjalne skierowania do służby wolontariackiej wręczył wicestarosta Leszek Bizoń, który podziękował młodzieży za podjęcie takiej inicjatywy.
To już ósma taka grupa, która zawiązała się w powiecie dzięki współpracy szkoły i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Dzięki wolontariatowi młodzi ludzie mają szansę nauczyć się wielu rzeczy - również o sobie samym. Wolontariat często bowiem otwiera oczy i jest czasem weryfikacji poglądów i postaw. Daje szansę spojrzenia na swoje własne życie z innej perspektywy, przekonania się, że jakże często niepotrzebnie narzekamy, nie umiemy się cieszyć z tego, co mamy - a zwykle jest z czego...









![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz